Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Karol Głębocki | 2017-07-10 15:41 | Rozmiar tekstu: A A A

Budowa ekspresówki pod Ostródą na ostatniej prostej

Olsztyn24
Narada ministra z wykonawcami S7 pod Ostródą (fot. GDDKiA - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Wiceminister infrastruktury i budownictwa, Jerzy Szmit, podczas dzisiejszej (10.07) wizyty na budowie drogi ekspresowej S7, uczestniczył w spotkaniu koordynującym działania związane z oddaniem do ruchu odcinka drogi ekspresowej S7 na odcinku Ostróda Południe – Rychnowo.

W połowie sierpnia planowane jest oddanie do ruchu odcinka S7 Ostróda Południe – Rychnowo. W celu skomunikowania kończonego fragmentu trasy z istniejącym obecnie układem drogowym konieczne jest także udostępnienie węzłów budowanych na sąsiednich odcinkach S7 realizowanych przez innych wykonawców, a planowanych do zakończenia w późniejszym terminie, tj. jesienią 2017 r. Stąd potrzeba skoordynowania terminów i działań na trzech kontraktach tak, aby wraz z udostępnieniem drogi do ruchu funkcjonowały również węzły Rychnowo i Ostróda Południe.

Realizacja odcinka Ostróda Południe – Rychnowo jest obecnie zaawansowana na poziomie 98%. Prowadzone są już głównie prace wykończeniowe oraz ostatnie roboty bitumiczne. Odcinek ten to część inwestycji o łącznej długości ok. 20,1 km, która została podzielona na dwa zadania realizacyjne: C1 Ostróda Południe - Rychnowo (8,8 km) i  C2 Rychnowo - Olsztynek Zachód (11,25 km). W ramach inwestycji powstaną dwa odcinki dwujezdniowej drogi ekspresowej S7 wraz z drogami serwisowymi. Wykonany zostanie remont wybranych dróg lokalnych, budowa obiektów inżynierskich oraz obiektów ochrony środowiska.
R E K L A M A
banner
Wykonawcą pierwszego odcinka (C1) o wartości 299,2 mln zł jest Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o. o. Drugie zadanie (C2) realizuje firma Strabag Sp. z o.o. za kwotę 388,5 mln zł. W okolicy Ostródy powstaje jeszcze jeden odcinek „Siódemki” – to ekspresowa obwodnica Ostródy o długości 9,7 km, wraz z węzłami Ostróda Północ i Ostróda Południe. Zadanie to wraz z obwodnicą Ostródy w ciągu drogi krajowej nr 16  o dł. 8,7 km realizuje za kwotę 1,3 mld zł konsorcjum firm Budimex SA i Ferrovial Agroman SA.

Podczas wizyty na budowie S7 wiceminister infrastruktury i budownictwa, Jerzy Szmit podpisał program inwestycji dla rozbudowy drogi krajowej nr 53 na odcinku Szczytno – Olszyny, zadania przewidzianego do realizacji w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.

- Inwestycje drogowe na Warmii i Mazurach to nie tylko duże, wieloletnie i wielomilionowe kontrakty. To także mniejsze zadania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w miejscach, gdzie określono najwyższe klasy ryzyka. Jednym z takich zadań jest rozbudowa drogi krajowej nr 53 Szczytno – Olszyny, dla której Program Inwestycji został dziś zatwierdzony - powiedział Jerzy Szmit.

W ramach inwestycji zmodernizowany zostanie odcinek drogi krajowej nr 53 o długości ok. 5,433 km. Droga uzyska szerokość jezdni 7 metrów oraz konstrukcję nawierzchni o nośności 115 kN/oś. Ponadto zostaną przebudowane istniejące skrzyżowania, zjazdy indywidualne i publiczne. Powstaną zatoki autobusowe i ciąg pieszo-rowerowy. Zaplanowano również budowę kanału technologicznego, budowę/przebudowę systemu odwodnienia drogi wraz z przebudową przepustów.

Zadanie o szacunkowej wartości 28 mln zł przewidziane jest do realizacji na lata 2018 – 2019.

Karol Głębocki
GDDKiA


Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl