Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-03-11 19:21 | Rozmiar tekstu: A A A

Minister Szmit o inwestycjach drogowych i kolejowych

Olsztyn24
Konferencja prasowa ministra Jerzego Szmita w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Odpowiedzialny za stan polskich dróg wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit po raz kolejny spotkał się dzisiaj (11.03) w Olsztynie z miejscowymi dziennikarzami, by poinformować o postępach w likwidacji wykluczenia komunikacyjnego regionu. Ministrowi Szmitowi towarzyszył Ireneusz Merchel - prezes spółki PKP PLK, który przedstawił informacje o inwestycjach i planach inwestycyjnych kolei na Warmii i Mazurach.

- Twardo realizujemy rozpoczęte już inwestycje - powiedział minister Szmit. - Wszystko wskazuje na to, że główne inwestycje dotyczące drogi S7 będą zrealizowane w tym roku, chociaż w różnych terminach. Jeżeli chodzi o odcinek między Napierkami a Nidzicą, wykonawcy mówią o lipcu, ale mam nadzieję, że jeszcze przed wakacjami pojedziemy tym nowym odcinkiem drogi. Również jest zapowiedź, że odcinki S7 w okolicach Ostródy zostaną oddane do użytku w tym roku. Jeśli chodzi o S51 na odcinku Olsztynek - Olsztyn zaawansowanie prac jest duże, wykonawca pracował nawet w okresie zimowym. Mam nadzieję, że tegoroczny termin oddania drogi do końca roku zostanie dotrzymany.

Minister dodał też, że w przyszłym tygodniu podjęta zostanie ważna decyzja w sprawie inwestycji drogowej na wschodzie województwa. W praktyce rozpoczęte zostały już bliższe Olsztynowi inwestycje - modernizacja drogi krajowej nr 51 przebiegającej przez Dobre Miasto i Lidzbark Warmiński.
R E K L A M A
banner
Sporą cześć konferencji poświęcono sprawom modernizacji infrastruktury kolejowej na Warmii i Mazurach.

- Nasi poprzednicy mocno zaniedbali sprawy kolei w regionie koncentrując się na drogach kolejowych między dużymi ośrodkami - powiedział Jerzy Szmit. - Dzisiaj mamy decyzje dotyczące modernizacji kolei między Szczytnem a Ełkiem, między Korszami a Ełkiem, między Olsztynem a Działdowem.

Sprawa modernizacji linii kolejowej pomiędzy Olsztynem a Działdowem jest już na etapie rozstrzygania przetargu. Po modernizacji linii czas podróży z Olsztyna do Warszawy skróci się o co najmniej 20 minut. Powstaną też dwa przystanki kolejowe, Śródmieści i Dajtki, które będą mogły być elementami infrastruktury kolei miejskiej, jeżeli taka zostanie uruchomiona w Olsztynie. W planach PKP PLK jest budowa kolejnych przystanków kolejowych m.in. w Likusach, Redykajnach, a nawet w Jonkowie, które także mogłyby być wykorzystywane jako przystanki kolei miejskiej. Czy plany te zostaną zrealizowane zależeć będzie od studium wykonalności modernizacji linii kolejowej pomiędzy Olsztynem a Braniewem. Opracowanie studium wykonalności PKP PLK zleci niebawem. Wykonawca studium będzie musiał m.in. udzielić odpowiedzi na pytanie, czy w Olsztynie jest zapotrzebowanie na kolej miejską, a tym samym czy budowa nowych przystanków na linii Olsztyn-Braniewo jest uzasadniona.

Więcej o stanie realizacji i planach inwestycji komunikacyjnych w regionie w naszych nagraniach wideo z dzisiejszej konferencji.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~kolejarz / 2017-03-13 11:10
"- Nasi poprzednicy mocno zaniedbali sprawy kolei w regionie koncentrując się na drogach kolejowych między dużymi ośrodkami " - czyli poprzednicy zajęli się pewną częścią infrastruktury kolejowej jak np. modernizacja linii Warszawa - Gdańsk za ogromne pieniądze, a teraz czas przyszedł na lokalne linie. Nie ładniej było by tak się wypowiedzieć? Kolejna ekipa powie że Minister Szmidt wydaje kasę na kolej w swoim okręgu wyborczym, a zapomina o innych regionach.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa wiceministra infrastruktury Jerzego Szmita [11.03.2017]

11-03-2017

image galeria
Wypowiedź wiceministra infrastruktury Jerzego Szmita [11.03.2017]

11-03-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl