Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
AS/UM | 2017-07-13 19:40 | Rozmiar tekstu: A A A

Ruszył nabór wniosków na dofinansowanie wymiany pieców

Olsztyn24
Wnioski można składać do 7 sierpnia (fot. Marcin Kierul)
Miasto zachęca olsztynian do wymiany węglowych kotłów na ogrzewanie niskoemisyjne z 50 procentowym dofinansowaniem. Wnioski przyjmowane są do 7 sierpnia.

- Czyste powietrze to jeden z atutów Olsztyna - mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna,. - Musimy dbać o utrzymanie tej czystości. Zimą zapowiadałem, że przygotowujemy specjalny program dotacyjny, wspomagający tych mieszkańców Olsztyna, którzy zdecydują się na modernizację w swoich domach przestarzałych systemów grzewczych - i właśnie taki program ruszył.

Nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na wymianę kotłów w budynkach mieszkalnych i zamianę ich na nowoczesny, wysokosprawny system ogrzewania odbywa się w trybie konkursowym. Na ten cel miasto przeznaczyło 300 tys. zł. Beneficjentami mogą być właściciele budynków oraz wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe. Wysokość dofinansowania będzie ustalana indywidualnie na podstawie złożonego wniosku. O przyznaniu dotacji zadecyduje osiągnięty efekt redukcji emisji.
R E K L A M A
banner
Nie warto zwlekać z decyzją, bo wnioski przyjmowane są tylko do 7 sierpnia. Można je złożyć osobiście w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Olsztyna (pokój 20) lub wysłać pocztą na adres Urząd Miasta Olsztyna, Plac Jana Pawła II 1, 10-101 Olsztyn.

- Wszelkich informacji na temat naboru udzielą pracownicy Biura Pełnomocnika Prezydenta Olsztyna ds. Gospodarki i Infrastruktury Elektroenergetycznej  - dodaje Grzymowicz. - Zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod nr 89 527 52 46 od poniedziałku do piątku od 8.00 do 15.00 lub osobistej rozmowy po uprzednim umówieniu terminu spotkania.

Celem Programu Gospodarki Niskoemisyjnej jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń pochodzących ze spalania paliw stałych, głównie węgla, w budynkach mieszkalnych na terenie Olsztyna.

Szczegółowe informacje również na stronie: www.olsztyn.eu/gospodarka/program-ograniczania-niskiej-emisji.html.

Olsztyn
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl