Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Karol Dempich | 2017-07-23 16:49 | Rozmiar tekstu: A A A

Szczęście jak skrzypce

Olsztyn24
Festyn w ogrodzie fundacji Certus Via (fot. Karol Dempich - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Sobotni (22.07) festyn w ogrodzie fundacji Certus Via na olsztyńskich Jarotach zakończył realizację jednego z projektów tegorocznej edycji programu wolontariatu pracowniczego Michelin.

Obserwując twarze pensjonariuszy ośrodka prowadzonego przez fundację Certus Via, trudno oprzeć się sensowi słów księdza Jana Twardowskiego, który mawiał, że szczęście jest tak jak skrzypce, im starsze tym młodsze. Emocje, jakie wzbudził w nich wczorajszy (22.07) festyn w ogrodzie olsztyńskiej placówki, na długo pozostanie w pamięci jego uczestników.

Spotkanie odbyło się dzięki programowi wolontariatu pracowniczego organizowanego przez olsztyńską fabrykę Michelin. Było ono zwieńczeniem jednego z 26 projektów realizowanych w tegorocznej, trzeciej edycji programu. Wcześniej wolontariusze dostarczyli zakupione ławki i parasole oraz odmalowali ogrodowe pergole.
R E K L A M A
banner
Festyn pozwolił seniorom na chwilę oderwać myśli od codziennej rzeczywistości. Wspomnienia lat młodości wróciły za sprawą występów utalentowanych uczniów z olsztyńskiej szkoły muzycznej, zespołu Kortowo, dzieci ze świetlicy szkolnej przy Szkole Podstawowej nr 34 w Olsztynie oraz dzieci ze Stowarzyszenia ARKA.

Na zakończenie części artystycznej wystąpiła znana olsztyńska artystka, Ania Broda, a sam festyn zakończył się wywiadem przeprowadzonym z jednym z podopiecznych fundacji, który jest autorem większości prac malarskich, jakie wczoraj zawisły w ogrodzie placówki.

Karol Dempich

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~ / 2017-07-24 19:58
Wspaniała impreza, dzięki której pojawił się uśmiech na twarzach pacjentów doświadczonych przez los. Brawo dla Dyrekcji CertusVia, pracowników, wolontariuszy i artystów, którzy swoimi występami uświetnili tę imprezę.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl