Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
AS | 2017-07-24 19:33 | Rozmiar tekstu: A A A

Ubezpieczenie mieszkania - dlaczego warto je mieć?

Olsztyn24
 
Wyjeżdżasz na wakacje i nie chcesz spędzać urlopu na zamartwianie się, czy będziesz miał do czego wracać? Nic nie stoi na przeszkodzie poprosić życzliwego sąsiada o doglądanie mieszkania i podlewanie kwiatków, jednak nic on nie poradzi, gdy w budynku wybuchnie pożar czy nieustająca ulewa zaleje mieszkanie. W ogólnym podsumowaniu straty mogą okazać się tak duże, że odłożone oszczędności będą niewystarczające na uporanie się z nimi.

Rekompensata finansowa

Z jednego już teraz trzeba zdać sobie sprawę: żadna polisa nie ochroni naszego dobytku przed zniszczeniem. Z ubezpieczenia na korzystnych warunkach możemy otrzymać pieniądze na pokrycie strat i zniszczeń. Dobrze skonstruowana polisa sprawi, że w razie pożaru, powodzi czy włamania aż tak nie odczujemy jego skutków tylko w miarę szybko i bezboleśnie uporamy się z konsekwencjami.
R E K L A M A
banner
Ubezpieczenie adekwatne do potrzeb

Wiesz już, że chcesz mieć ubezpieczenie, nie wiesz tylko jakie. Nie podejmuj pochopnych decyzji i nie decyduj się na zakup polisy tylko i wyłącznie z racji tego, że ma niską składkę. Za tym może kryć się pewien haczyk, który ubezpieczyciel wykorzysta w najmniej odpowiednim momencie, a Ty w razie kłopotów będziesz pozostawiony sam sobie.

Towarzystwa ubezpieczeniowe zazwyczaj proponują wiele odmian i wariantów polis dla mieszkań i domów, różniących się od siebie sumą ubezpieczenia, wysokością składki czy zakresem. Daje nam to możliwość znalezienia oferty najbardziej dopasowanej do oczekiwań. Dlatego tak ważne jest, by już na początku poszukiwań jasno sprecyzować swoje potrzeby.

Wersja podstawowa i rozbudowana

Chcesz ubezpieczyć same mury, czy zdecydujesz się na ochronę również elementów stałych? Home Insurance Quote bez problemu dostosuje ofertę do indywidualnych oczekiwań klienta. Koniecznie upewnij się, które elementy domu, jak i pomieszczenia będą chronione. Jak to mówią – kto pyta nie błądzi, a lepiej zadawać dużo pytań kiedy to możliwe, niż później pluć sobie w brodę, że można było dokonać innego wyboru.

Duży wpływ na wersję polisy ma fakt, czy chcemy zabezpieczyć dom czy mieszkanie. W przypadku obiektów wolnostojących zaleca się wybrać rozszerzoną wersję ubezpieczenia, które ochroni budynek w razie pożaru, powodzi, śnieżycy czy gradobicia, natomiast w przypadku mieszkań w bloku wystarczy wersja podstawowa, gdyż rzadko kiedy właściciele lokali w środkowej części obiektu ponoszą straty w wyniku mniej spotykanych anomalii pogodowych.

AS
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl