Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-07-26 17:18 | Rozmiar tekstu: A A A

Nowi obywatele na Warmii i Mazurach

Olsztyn24
Uroczystość odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim | Więcej zdjęć »
W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie UW odbyła się dzisiaj (26.07) uroczystość wręczenia aktów obywatelstwa nadanego przez Prezydenta RP oraz uznania za obywatela polskiego decyzją Wojewody Warmińsko-Mazurskiego.

Z rąk wicewojewody Sławomira Sadowskiego akty nadania obywatelstwa nadane przez Prezydenta RP odebrali: Priscilla Haska (Ghana), Petar Simeonov (Bułgaria), Andriana Radziwonko (Ukraina), Nataliya Cicha wraz z synem Michałem Cichym (Ukraina), Giennadij Lipiniuk (Białoruś), Tetyana Grzymała (Ukraina).

Uznanii za obywatela polskiego mocą decyzji Wojewody Warmińsko-Mazurskiego zostali natomiast: Siarhej Kaczmarczyk (Białoruś), Aleksei Cherchen wraz z synami Daniil i Artemii Cherchen (Rosja).
R E K L A M A
banner
Do 25 lipca bieżącego roku w regionie nadano obywatelstwo polskie ogółem 46 osobom (wnioski złożyło 60 cudzoziemców), w tym:
- 31 osobom nadane przez Prezydenta RP
– 15 osobom w drodze decyzji Wojewody Warmińsko-Mazurskiego.

Obywatele: Ukrainy – 15 osób, Federacji Rosyjskiej – 10 osób, Białorusi – 7 osób, Armenii – 4 osoby, Litwy – 2 osoby oraz Maroka, Tunezji, Iraku, Gwinei, Nigerii, Kuby, Bułgarii, Ghany – po 1 osobie.

Z D J Ę C I A
Komentarze [2]
~do Moro / 2017-07-28 14:36
Podzielam Twoją opinię. Niestety też to widzę. Przyjaźnie z resortowymi dziećmi i pociotkami... smutne. Ale tez świadczy o tym, że służby nie robią swojej roboty tak jak należy. Mieszkańcy to widzą i nie ma co ukrywać, cierpi na tym autorytet tzw. władzy.
~Moro / 2017-07-27 13:16
Cieszymy się jako mieszkańcy regionu z nowych (sprawdzonych, zweryfikowanych) mieszkańców. To ważne żeby wiedzieć z kim mieszkamy, z kim się przyjaźnimy, kogo mamy w najbliższym otoczeniu. Mam jednak wrażenie, że w samym urzędzie wojewódzkim i w otoczeniu urzędu zostało jeszcze trochę przeszłości nawet z PRL-u.... To smutne...
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl