Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-07-28 17:10 | Rozmiar tekstu: A A A

Film wsparty przez samorząd województwa powalczy o nagrodę w Gdyni

Olsztyn24
Kadr z filmu „Cicha noc” (fot. materiały prasowe)
Debiut fabularny Piotra Domalewskiego „Cicha Noc” zakwalifikowany został do Konkursu Głównego 42. Festiwalu Filmowego w Gdyni (18-23.09). Jest to jeden z czterech filmów wsparty przez powstały w 2017 roku Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy w Olsztynie.

Już pierwsza edycja konkursu filmowego okazuje się sukcesem – mówi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. – Film zarekomendowany przez ekspertów z branży i wybrany przez komisję konkursową został doceniony na najważniejszym polskim festiwalu filmowym. To dowód na to, że ten mechanizm się sprawdza. Takie produkcje to doskonała promocja, a także impuls do rozwoju życia kulturalnego i gospodarczego regionu. Cieszę się, że fundusz filmowy tak szybko zaczął spełniać pokładane w nim nadzieje.

Film opowiada historię rodzinnej wigilii na warmińskiej wsi. Główny bohater, 27-latek Adam (Dawid Ogrodnik), wraca na wieś z emigracji, aby zebrać pieniądze na rozkręcenie własnego interesu za granicą. Opowieść realistyczna, stanowiąca swego rodzaju fotografię socjologiczną społeczności małej osady.
R E K L A M A
banner
Wszystkie zdjęcia, plenery i wnętrza realizowano na Warmii. Ekipa narzuciła sobie wyjątkowe tempo, materiał zdjęciowy powstał w niecałe 30 dni, w styczniu i lutym tego roku.

- Byłem na pokazie roboczej kopii filmu – mówi Bogumił Osiński, szef Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego. – Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, co zobaczyłem. „Cicha Noc” to film dojrzały, starannie przemyślany, z zaskakującymi zwrotami akcji, pokazujący, że Piotr Domalewski nikogo nie naśladuje, idzie własną drogą. Spośród wielu atutów uwagę zwraca obsada, a także  niespokojna kamera Piotra Sobocińskiego juniora. W jednym z epizodów występuje Artur Steranko, aktor Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. To wszystko bardzo dobrze wróży filmowi. Myślę, że na Gdyni się nie skończy.

Autorski film Piotra Domalewskiego powstał w Studiu im. Andrzeja Munka, znanym z produkcji promujących wyjątkowe i wartościowe projekty młodych filmowców, dającym gwarancję właściwej opieki artystycznej i produkcyjnej. Opiekę artystyczną nad „Cichą Nocą” sprawował Jerzy Kapuściński, dyrektor artystyczny studia, w przeszłości jeden ze współtwórców telewizyjnego cyklu filmowych debiutów „Pokolenie 2000”.

Do kin film trafi pod koniec listopada.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl