Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2017-08-08 20:26 | Rozmiar tekstu: A A A

Wózek tartaczny eksponatem miesiąca w Tartaku Raphaelsohnów

Olsztyn24
Prezentacja eksponatu miesiąca w Tartaku Raphaelsohnów | Więcej zdjęć »
Zrewitalizowany budynek Tartaku Raphaelsohnów w Olsztynie nie bardzo nadaje się do eksponowania tartacznego wyposażenia, które przypominałoby o pierwotnym przeznaczeniu tego budynku. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury znaleźli jednak i kupili związany z tartacznictwem eksponat, który udało się umieścić w przestrzeni wystawowej muzeum. Chodzi o wózek tartaczny, który dzisiaj (8.08) zaprezentowano publiczności w ramach comiesięcznych prezentacji pod hasłem „Eksponat miesiąca”.

- Posiadamy ten wózek w naszych zbiorach od 2014 roku, ale ze względu na swoje gabaryty i ciężar nie stacjonował on w muzeum - poinformował Artur Sobiela z olsztyńskiego MOK, prowadzący dzisiejszą prezentację. - Przechowywany był w jednym z gospodarstw w Kosewie pod Mrągowem. Przywieźliśmy go do Olsztyna w grudniu ubiegłego roku i konserwowaliśmy przez kilka miesięcy.

Więcej o nowym eksponacie będzie można dowiedzieć się z filmu nagranego przez nas podczas prezentacji. Wózek, od dzisiaj, będzie stałym elementem znajdującej się w Tartaku Raphaelsohnów wystawy poświęconej przemysłowi drzewnemu.
R E K L A M A
banner
Dzisiejsze spotkanie było też okazją do prezentacji kolejnego, trzynastego już numeru Biuletynu Muzeum Nowoczesności. W periodyku znalazł się artykuł autorstwa Rafała Bętkowskiego poświęcony tartacznictwu: „Od tartaku wodnego do parowego”. W biuletynie znalazły się także zaproszenia na najbliższe wydarzenia w Tartaku Raphaelsohnów, w tym na zaplanowane na 6 września (godz. 17.00) otwarcie wystawy trójwymiarowej fotografii połączone z prezentacją kolejnego eksponatu miesiąca - stereoskopu.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~Smutne to / 2017-08-10 02:52
Wiekszosc muzeow w regionie jest beznadziejnie nudna,obojetnie do ktorego sie nie wejdzie wieje nuda.Na olsztynskim zamku totalnie nie wykorzystany potenjal obiektu.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Prezentacja wózka tartacznego w Tartaku Raphaelsohnów w Olsztynie

»

08-08-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl