Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2017-08-13 14:06 | Rozmiar tekstu: A A A

„Legendy Olsztyna – obrazem i słowem” w czwartek w Starym Ratuszu WBP

Olsztyn24
Fragment obrazu „Pożar” Edwarda Ratuszyńskiego
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza w czwartek (17.08) o godzinie 17.00 do Galerii Stary Ratusz WBP na drugie spotkanie z artystą Edwardem Ratuszyńskim, podczas którego zaprezentuje on kolejne obrazy z cyklu „Legendy Olsztyna – obrazem i słowem”.

Tym razem dzieło i opowieść dotyczyć będzie zarazy, która nawiedziła Olsztyn na początku XVIII w. Wystawie towarzyszył będzie wykład historyka Henryka Falkowskiego, który przybliży historię okresu zarazy w regionie. Na pierwszym spotkaniu prezentowane były dzieła zatytułowane „Wielki pożar w Olsztynie w 1621 r.”.

Edward Ratuszyński jest absolwentem ASP w Warszawie. Dyplom uzyskał w 1983 r. Mieszka i pracuje w Olsztynie. Debiutował w 1973 r. Maluje i rysuje głównie w pastelu i akrylu. Projektuje grafikę wydawniczą oraz formy użytkowe. Jest autorem około stu wystaw indywidualnych. Tworzył scenografie teatralne oraz scenografię i oprawę graficzną festiwalu jazzowego w Olsztynie, Olsztyńskich Nocy Bluesowych oraz Pikniku Country w Mrągowie.
R E K L A M A
banner
Wieloletni współpracownik pracowni usług architektonicznych SARP, współtwórca koncepcji Targu Rybnego w Olsztynie. W latach 2009-2012 był wykładowcą na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Autor projektu Krzyża za Zasługi dla Warmii, Mazur i Pomorza, laski i insygniów Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz wielu innych znaków graficznych, za co w 2015 r. otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Olsztyna.

Zapraszamy!

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl