Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-08-23 19:42 | Rozmiar tekstu: A A A

W regionie rusza zbiórka podpisów pod projektem ustawy o prawach kobiet

Olsztyn24
Od lewej: Monika Rogińska-Stanulewicz, Małgorzata Matuszewska-Boruc i Hanna Dziedzioło | Więcej zdjęć »
Jak poinformowano podczas konferencji prasowej, która odbyła się dzisiaj (23.08) w Olsztynie, Marszałek Sejmu 31 lipca zarejestrował Obywatelski Komitet Ustawodawczy „Ratujmy kobiety 2017”. Komitet ten zajmie się zbieraniem podpisów pod projektem Ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie.

W regionalnej reprezentacji komitetu zasiadły: Monika Rogińska-Stanulewicz (Inicjatywa Polska), Hanna Dziedzioło (SLD) i Małgorzata Matuszewska-Boruc (Razem). Panie opowiedziały o działaniach, jakie komitet chce podjąć na Warmii i Mazurach w celu przekazania pod obrady Sejmu ustawy gwarantującej polskim kobietom ich podstawowe prawa, jak m.in. dostęp do profesjonalnej opieki medycznej, edukacji seksualnej w szkołach, samostanowienie o swoim zdrowiu i życiu, a także planowaniu rodziny oraz dostęp do środków antykoncepcyjnych.    

Jak mówią gospodynie spotkania, mają pod uwagą fakt, że obecny obóz rządzacy w większości nie popiera ich postulatów, jednakże poprzez zabranie jak największej liczby głosów chcą zaprezentować głos społeczeństwa w tej kwestii, ponieważ już nie raz zdarzało się, że pomysły rządu, które spotkały się ze zdecydowanym sprzeciwem obywateli, były modyfikowane lub wycofywane.
R E K L A M A
banner
Zbiórka w naszym regionie oficjalnie rozpocznie się w najbliższą sobotę (26.08) przy staromiejskiej fontannie (w godzinach 14.00-16.00), następnie podpisy będą zbierane w środy przed ratuszem i w centrum miasta, w soboty i niedziele natomiast na Starym Mieście.

Więcej na ten temat w zapisie wideo konferencji, który wkrótce udostępnimy.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [3]
~PSL-nie głosuje / 2017-08-25 17:13
Najpierw działaczki PSL chciały bronić nas kobiet, teraz te kobiety. Brońcie się same. Kompetentne, sympatyczne i normalne kobiety nie potrzebują działaczek, szczególnie ubranych w partyjne barwy.
~Normalna baba / 2017-08-24 22:01
O rany, tyle zdjęć, takie zacięte twarze, zero uśmiechu, zero jakichkolwiek emocji. Boje się takich kobiet. Ratujmy kobiety przed takimi inicjatywami.
~Anna / 2017-08-23 23:16
Największymi wrogami kobiet są kobiety: kobiety na partyjnych stołkach, resortowe córki i wnuczki oraz kobiety, które zrobiły karierę przez tzw. łóżko. Jak czytam o takich inicjatywach i jak widzę te panie na zdjęciu to ciarki mnie przechodzą. Zajmijcie się sobą, zostawcie nas kobiety w spokoju.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa regionalnego komitetu „Ratujmy kobiety 2017”

23-08-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl