Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-08-29 17:53 | Rozmiar tekstu: A A A
E-składka

Od stycznia jeden przelew do ZUS

Olsztyn24
Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Olsztynie
Wszyscy płatnicy składek od stycznia 2018 roku swoje zobowiązania wobec ZUS będą przekazywali tylko jednym przelewem na jeden rachunek. Każdy z nich otrzyma własny indywidualny numer rachunku bankowego.

Obecnie płatnicy składek wpłacają na trzy lub cztery oddzielne rachunki. Natomiast od 1 stycznia 2018 r. będą one zamknięte i nie będzie możliwości przekazania składek do ZUS. Składki na wszystkie ubezpieczenia i fundusze płatnik będzie opłacał na indywidualny numer rachunku składkowego, korzystając ze standardowego przelewu.

Po wprowadzeniu indywidualnych numerów kont będzie szybciej, łatwiej i taniej. Każdy płatnik będzie dokonywał jednej wpłaty, co spowoduje szybsze rozliczenie, niższe koszty obsługi płatności i wyeliminuje szereg błędów w dokumentach płatniczych. Z dniem 1 stycznia 2018 r. na „stare konta” nie będzie można już opłacać składek.
R E K L A M A
banner
Numer rachunku składkowego będzie zawierał dwuliterowy kod kraju – PL, pierwsze 2 cyfry– liczbę kontrolną numeru rachunku bankowego, kolejne 8 cyfr – numer rozliczeniowy ZUS - 60000002, kolejne 3 cyfry – identyfikator posiadacza rachunku - 026, kolejne 13 cyfr – numer rachunku, wskazujący płatnika składek oraz zakres deklaracji na który opłaca składki. W tym numerze będzie zawarty także posiadany przez płatnika numer NIP.

Informację o numerach rachunków składkowych ZUS będzie wysyłał pocztą od 1 października do 31 grudnia 2017 r. Jeśli taka informacja nie dotrze do płatnika do końca grudnia 2017 r. albo zostanie zgubiona, należy koniecznie skontaktować się z najbliższą placówką ZUS albo z Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem 22 560 16 00. Bez informacji o indywidualnym numerze rachunku składkowego płatnik nie będzie mógł opłacić składek po 1 stycznia 2018 r. (a więc nie będzie mógł opłacić składek za grudzień 2017 r.).

Płatnicy, którzy posiadają zarejestrowany profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE), informację o numerze rachunku otrzymają w pierwszej kolejności drogą elektroniczną na ten właśnie profil.

Pozostali płatnicy, którzy nie posiadają profilu na PUE otrzymają list z indywidualnym numerem konta. Ważne, aby jak najszybciej zaktualizować dane adresowe na koncie płatnika. Sprawdźmy więc wszystkie dane, które zostały przekazane w dokumentach zgłoszeniowych. Jeśli znajdziemy błąd, należy go skorygować albo uaktualnić.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl