Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
UG Dywity | 2017-09-05 14:55 | Rozmiar tekstu: A A A
Udane dożynki w gminie Dywity

Duży Kiermas na Małej Warmii

Olsztyn24
Święto Plonów Gminy Dywity w Brąswałdzie (fot. UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Warmińskie niebo okazało się dość łaskawe dla uczestników Kiermasu Warmińskiego w Brąswałdzie i zaczęło „płakać” dopiero pod koniec dożynkowej imprezy. Niepewna aura na szczęście nie wystraszyła mieszkańców Gminy Dywity i gości, którzy licznie pojawili się w niedzielę (3.09) w Brąswałdzie.

Podziękowanie za pracę rolników i dorodne, tegoroczne plony rozpoczęły się od mszy świętej w brąswałdzkim kościele. To właśnie w pięknej warmińskiej świątyni wybudowanej przez księdza Walentego Barczewskiego padły podczas nabożeństwa słowa o tym, że Brąswałd to najważniejsza miejscowość Małej Warmii i mniejszy brat Gietrzwałdu, który obchodzi w tym roku 140-lecie objawień maryjnych.

Po nabożeństwie barwny korowód prowadzony przez orkiestrę dętą z Kurzętnika przemaszerował na boisko wiejskie, gdzie od hymnu Warmii „O Warmio moja miła” rozpoczęła się część oficjalna wydarzenia. Gospodarze dożynek, Ewa i Wojciech Tomaszewscy, rolnicy z Brąswałdu, przekazali chleb Jackowi Szydło, wójtowi Gminy Dywity i Sabinie Robak, przewodniczącej Rady Gminy Dywity, którzy sprawiedliwie rozdzielili go wśród uczestników Kiermasu.
R E K L A M A
banner
– Dziękujemy naszym rolnikom za ciężką pracę i cieszymy się, że w tym roku omijały nas klęski żywiołowe, które dotknęły inne części kraju – mówił wójt Jacek Szydło.

Głos w imieniu rolników zabrał także Antoni Nikiel, rolnik z Dywit. Gości imprezy przyciągały liczne stoiska z jadłem, napitkiem i rękodziełem. O swojskie potrawy zadbały w sposób szczególny Sołectwo Bukwałd, Sołectwo Barkweda i Sołectwo Redykajny oraz Majjwerr Catering, który dodatkowo częstował wszystkich pieczonym prosiakiem. Na scenie podziwiać można było Zespół Wokalny Cantemus, Spręcowię, orkiestrę dętą z Kurzętnika, Anibabki z Kurzętnika, Zespół Pieśni i Tańca Jedwabno, a na finał do czerwoności rozgrzała publikę Grupa Muzyczna EratoX. W konkursie na wieniec dożynkowy nagrodę wójta w wysokości 1,5 tys. zł zwyciężył wieniec sołectwa Tuławki, ale równie piękne były wieńce z Bukwałdu, Barkwedy, Brąswałdu i Spręcowo.

Na stoisku Komitetu Budowy Pomnika Zasłużonych Warmiaków prowadzona była zbiórka środków na ten szczytny cel. Udało się zebrać 474,75 zł. Organizatorami Kiermasu Warmińskiego w Brąswałdzie byli: Fundacja Prymus, Gmina Dywity, Gok Dywity, OSP Brąswałd, Sołectwo Brąswałd.

Dożynki zostały zorganizowane w ramach projektu „Organizacja Kiermasu Warmińskiego w Brąswałdzie” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność PROW 2014-2020.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl