Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2017-09-13 13:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Ruszyła XII Pielgrzymka rowerowa do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Olsztyn24
Start XII Pielgrzymki Rowerowej do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki | Więcej zdjęć »
Z Olsztyna wyruszyła dzisiaj (13.09) XII Pielgrzymka Rowerowa do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W 260-kilometrową trasę ruszyło 30. rowerzystów, w tym 15. to młodzież szkolna.

- Jedziemy w intencji pomordowanych w stanie wojennym - mówi Wojciech Ruciński, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej. - Oficjalnie mówi się o 120 osobach, ale jest ich o wiele więcej, jest dużo bezimiennych, którzy zginęli z rąk UB, MO. Symbolem męczeństwa tego dramatycznego okresu jest błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko i dlatego już od dwunastu lat podążamy do jego grobu w jego urodziny. Ks. Jerzy urodził się 14 września, dlatego wyruszamy dzień wcześniej, żeby zdążyć na urodziny do ks. Jerzego.

Pielgrzymi pojadą tzw. starą trasą warszawską - od Olsztyna przez Butryny, Nidzicę, Działdowo, Mławę z noclegiem w Ciechanowie. Jutro pielgrzymi pojadą do Legionowa, gdzie zostaną objęci policyjną eskortą. Policjanci przeprowadzą rowerzystów ulicami Warszawy do kościoła św. Stanisława Kostki, gdzie znajduje się grób ks. Jerzego Popiełuszki. Tam uczestnicy pielgrzymki wezmą udział w mszy świętej.

Start pielgrzymki poprzedziła poranna msza święta w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, którą odprawił abp senior Edmund Piszcz. Na Placu Solidarności, gdzie wyznaczono start, uczestników pielgrzymki żegnali m.in. przedstawiciele kościoła, wojewody warmińsko-mazurskiego, marszałka województwa, starosty olsztyńskiego i NSZZ Solidarność, wspierających wydarzenie.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~Uczestnik / 2017-09-13 21:36
Jesteśmy już w Ciechanowie. Cali i zdrowi.Rano ruszamy dalej. Za nami 148km jutro ok 100.Pozdrawiamy :)
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Wojciech Ruciński o XII Pielgrzymce Rowerowej do grobu bł. ks. J. Popiełuszki

»

13-09-2017

image
Start XII Pielgrzymki Rowerowej do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki

»

13-09-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl