Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-09-13 22:45 | Rozmiar tekstu: A A A

Mariusz Sieniewicz nowym dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie?

Olsztyn24
Mariusz Sieniewicz
Burzliwy okres zmian, jaki miał miejsce przez ostatnie dwa lata w Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie ma w końcu szansę się zakończyć. Dzisiaj (13.09) rozstrzygnięto konkurs na dyrektora tej instytucji kultury, który obejmie stanowisko po odwołanej w maju tego roku w atmosferze skandalu Agnieszce Kołodyńskiej. Komisja konkursowa zarekomendowała prezydentowi Olsztyna Mariusza Sieniewicza, znanego w regionie (i nie tylko) pisarza, w latach 2005-2016 związanego z olsztyńskim Teatrem Jaracza.Konkurs został ogłoszony w lipcu. Miasto oczekiwało od przyszłego dyrektora MOK wykazania się minimum trzyletnim stażem pracy na stanowiskach kierowniczych do spraw działalności kulturalnej w instytucjach kultury, urzędach organów administracji rządowej lub samorządowej czy innych podmiotach prowadzących działalność w obszarze kultury; znajomością działalności Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, jak również doświadczeniem w prowadzeniu i organizowaniu działalności kulturalnej, realizacji projektów artystycznych. Wymagana była także znajomość przepisów dotyczących funkcjonowania publicznych instytucji kultury, organizowania i prowadzenia działalności kulturalnej oraz prawa pracy.

Mariusz Sieniewicz był jednym z 9 kandydatów na stanowisko dyrektora MOK. Rekomendację komisji konkursowej otrzymał niemal jednogłośnie. Ostateczna decyzja o akceptacji jego kandydatury należy jednak do prezydenta miasta. Powinna być ona znana w ciągu najbliższych kilku dni.

R E K L A M A
banner
Komentarze [1]
~wos / 2017-09-14 08:04
Z kim konkurował o stanowisko? Czy Komisja odpytała o to, po co w ogóle MOK jest?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl