Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2013-05-22 14:24 | Rozmiar tekstu: A A A
Literacka Nagroda Warmii i Mazur 2012

Zbigniew Waszkielewicz laureatem Wawrzynu 2012 i Wawrzynu Czytelników

Olsztyn24
Zbigniew Waszkielewicz z Wawrzynem i nagrodzoną książką | Więcej zdjęć »
W Starym Ratuszu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie ogłoszono dziś (22.05) wyniki 9. edycji WAWRZYNU - Literackiej Nagrody Warmii i Mazur. Laureatem konkursu został mieszkający we wsi Radzie w Gminie Wydminy Zbigniew Waszkielewicz. Waszkielewicz otrzymał również WAWRZYN - Nagrodę Czytelników.

Wawrzyn - Litetarcka Nagroda Warmii i Mazur przyznawana jest autorom lub wydawcom książek o tematyce regionalnej, wyróżniających się pod względem artystycznym lub poznawczym i edytorskim. Decyzja o przyznaniu Wawrzynu należy do Kapituły powoływanej z inicjatywy Zarządu Polskiego Towarzystwa Czytelniczego oraz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Podstawą rozpatrzenia przez Kapitułę zasadności przyznania nagrody jest biograficzny, tematyczny lub twórczy związek książki z Warmią i Mazurami.

Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać dziennikarze, wydawcy, księgarze, bibliotekarze, instytucje kultury i czytelnicy. Nominowane do nagrody książki są prezentowane w mediach. Głosami czytelników przynawana jest „Nagroda Czytelników”.
R E K L A M A
banner
W tym roku Kapituła nagrody w składzie: Marek Barański, Bernadetta Darska, Sławomir Fafiński, Jarosław Kowalski, Andrzej Marcinkiewicz, Wojciech Ogrodziński i Joanna Wilengowska, do Wawrzynu nominowała następujące książki:

» Chiazma - Kazimierza Brakonieckiego wydaną przez Towarzystwo Przyjaciół Sopotu,
» Ludzie moralni - Włodzimierza Kowalewskiego wydaną przez Wydawnictwo Literackie z Krakowa,
» Dom pod Lutnią - Kazimierza Orłosia wydaną również przez Wydawnictwo Literackie z Krakowa,
» Spowiedź śpiacej królewny - Mariusza Sieniewicza wydaną przez Wydawnictwo Znak z Krakowa,
» Wujek Ziuniek: na długie zimowe wieczory - Zbigniewa Waszkielewicza wydaną przez Novae Res - Wydawnictwo Innowacyjne z Gdyni.

W tym gronie autorów nominowanych do nagrody debiutantem był jedynie Zbigniew Waszkielewicz, pozostali byli już laureatami konkursu w poprzednich edycjach. Zdaniem większości członków Kapituły (przy zdaniu odrębnym Bernadetty Darskiej), właśnie Waszkielewicz zasłużył na nagrodę Wawrzyna za 2012 rok. Werdykt Kapituły był zgodny z wynikami głosowania czytelników, którzy także najczęściej głosowali na „Wujka Ziunka...”.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wawrzyn - Literacka Nagroda Warmii i Mazur 2012

22-05-2013

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl