Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Bank Żywności w Olsztynie | 2017-09-28 23:57 | Rozmiar tekstu: A A A

Podziel się Dobrym Posiłkiem

Olsztyn24

Już 29-30 września na Warmii i Mazurach odbędzie się kolejna Ogólnopolska Zbiórka Żywności pod hasłem „Podziel się Dobrym Posiłkiem”. W ramach akcji, każdy może ufundować posiłek dla potrzebujących dzieci. Wystarczy kupić kilka dodatkowych produktów i przekazać je wolontariuszom w 126 sklepach w całym województwie warmińsko-mazurskim.

- Początek roku szkolnego to trudny okres. Rodzice i opiekunowie zwykle stają przed trudnymi wyborami – czy kupić szkolne przybory, jesienne ubrania czy przygotować posiłki dla dzieci. Dlatego, co roku w partnerstwie z firmą Danone organizujemy zbiórkę żywności, w tym roku pod hasłem: Podziel się Dobrym Posiłkiem. Zachęcamy do przekazywania mleka UHT, płatków śniadaniowych, przetworów warzywnych i owocowych, mąki, kaszy, ryżu oraz odżywek dla dzieci – mówi Marek Borowski, prezes Banku Żywności w Olsztynie.

Tegoroczna edycja pod nazwą „Podziel się Dobrym Posiłkiem” została poszerzona o elementy edukacyjne. W ramach programu zebrana podczas corocznej zbiórki żywność zostanie przekazana podopiecznym świetlic środowiskowych, a ponadto placówki te otrzymają zestaw materiałów dydaktycznych oraz zostaną objęte atrakcyjnym programem edukacyjnym opartym na popularnej wśród najmłodszych grywalizacji.
R E K L A M A
banner
Na Warmii i Mazurach w zbiórce weźmie udział prawie 4 tysiące wolontariuszy, którzy będą odbierać produkty od darczyńców przy kasach sklepów.

W Olsztynie wolontariuszy będzie można znaleźć w 25 sklepach:
» Auchan al. Sikorskiego 2 b
» Biedronka ul. Sielska 12
» Biedronka ul. Barczewskiego 1
» Biedronka ul. Okrzei 10
» Biedronka al. Piłsudskiego 50
» Biedronka ul. Bartąska 1
» Biedronka al. Sikorskiego 21 a
» Biedronka ul. Pstrowskiego 26
» Biedronka ul. Iwaszkiewicza 22 a
» Biedronka ul. Wyszyńskiego 15
» Bławatek ul. Bałtycka 35
» Lidl ul. Barcza 52
» Lidl ul. Pstrowskiego 16
» Lidl ul. Tuwima 11
» Lidl ul. Bałtycka 39
» Malwa al. Piłsudskiego 46
» Niezapominajka ul. Jagiellońska 33 a
» Rast ul. Gotowca 3
» Rast ul. Dworcowa 39
» Rast ul. Kanta 10
» Rast ul. Żytnia 70
» Rast ul. Narcyzowa 1
» Stokrotka ul. Wilczyńskiego 8
» Tesco ul. Pstrowskiego 16
» Tesco ul. Wrocławska (dawna Hanki Sawickiej) 1.

Poza Olsztynem, w województwie warmińsko-mazurskim każdy będzie mógł pomóc również i w 24 innych miejscowościach: Biała Piska, Biskupiec, Boguchwały, Braniewo, Dobre Miasto, Dywity, Ełk, Giżycko, Gołdap, Grabowo, Jeziorany, Jonkowo, Kętrzyn, Klebark Wielki, Kozłowo, Lidzbark Warmiński, Miłakowo, Morąg, Mrągowo, Nidzica, Olecko, Olsztynek, Orzysz i Reszel.

Żywność trafi najpierw do magazynu Banku Żywności w Olsztynie, gdzie zostanie posortowana, zważona i policzona, a następnie przekazana lokalnym organizacjom, które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci, tj.: szkołom, świetlicom, towarzystwom przyjaciół dzieci oraz stowarzyszeniom pomagającym najbiedniejszym dzieciom oraz młodzieży.

Przez ostatnie 14 lat, w ramach Programu Podziel się Posiłkiem realizowanego przez Banki Żywności wspólnie z Firmą Danone, udało się przekazać już ponad 17 milionów ciepłych posiłków.

Pomóc można również online. Wystarczy wejść na www.charytatywni.allegro.pl i kupić paczkę z produktami spożywczymi za 5, 10, 15 i 50 zł. Każda paczka to odpowiednio 3, 6, 7 lub 15 posiłków dla dzieci.

******
Zainicjowany w 2003 roku program „Podziel się Posiłkiem” firmy Danone jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych prowadzonych przez biznes w Polsce. To drugi, po Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, program społeczny, najlepiej znany przez Polaków.

Głównym celem programu „Podziel się Posiłkiem”, który od tego roku zmienia nazwę na „Podziel się Dobrym Posiłkiem”, jest walka z niedożywieniem dzieci.
Komentarze [2]
~Dziadek / 2017-09-29 17:28
Świetna akcja. Ci, którzy pomagają czynią jedynie drobne gesty, ale one tworzą wielkie dzieło. Pamiętajmy żeby w czasie zakupów w sklepach włożyć coś do tych koszy. Uczmy nasze dzieci, wnuki dzielić się z uboższymi. POMAGANIE JEST FAJNE I CZYNI NAS FAJNYMI.
~kropek / 2017-09-29 11:01
Zamiast 500+,powinny być obiady w szkole dla każdego dziecka oraz bezpłatne przedszkola.Rodzice mają teraz pieniądze na obiady to po co zbierać.Nie zaszkodzi pójście do pracy.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl