Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MBM/D. | 2017-09-29 16:55 | Rozmiar tekstu: A A A

Powiaty solidarnie pomogą

Olsztyn24
XXVIII sesja Rady Powiatu w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Wszystkie powiaty z Warmii i Mazur solidarnie pomogą powiatom z województwa pomorskiego poszkodowanym w nawałnicy w nocy 11/12 sierpnia br. Samorząd Powiatu Olsztyńskiego wystąpił do przewodniczącego Konwentu Powiatów Województwa Warmińsko-Mazurskiego i w porozumieniu z nim skierował do wszystkich samorządów apel o wsparcie finansowe tych, którzy najbardziej ucierpieli.

- Naszych sąsiadów spotkała ogromna tragedia. Żywioł zniszczył lasy, pola uprawne i drogi. Wielu mieszkańców utraciło dorobek życia i potrzebuje pomocy przy odbudowie domów i gospodarstw. Cieszę się, że na nasz apel odpowiedziały wszystkie powiaty - mówi Małgorzata Chyziak, starosta olsztyński. - Jak się okazało, niektóre z nich już podjęły indywidualne inicjatywy w tym zakresie, inne przychyliły się do naszej propozycji przekazania poszkodowanym po 20 tys. zł. Powiat Olsztyński oczywiście też przeznacza z budżetu taką kwotę. Podczas dzisiejszej (29.09) sesji Rady Powiatu w Olsztynie radni byli zgodni w momencie głosowania nad uchwałą o przeznaczeniu środków na pomoc poszkodowanym z Pomorza.

W sumie powiaty z Warmii i Mazur zadeklarowały wsparcie w wysokości 336 tys. zł. Większość środków trafi do powiatu chojnickiego, pomoc finansową otrzymają też powiaty sempoleński, kartuski, tucholski i gmina Chojnice.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
XXVIII sesja Rady Powiatu w Olsztynie

30-09-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl