Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-08-08 16:12 | Rozmiar tekstu: A A A

Powiaty szukają remedium na braki kadrowe w regionalnych placówkach leczniczych

Olsztyn24
Konwent odbył się w Starostwie Powiatowym w Olsztynie | Więcej zdjęć »
W Starostwie Powiatowym w Olsztynie odbył się dzisiaj (8.08) Konwent Powiatów Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Głównym punktem spotkania był projekt współpracy partnerskiej w zakresie pozyskania fachowych kadr lekarskich i pielęgniarskich z Ukrainy dla szpitali zainicjowany przez Marka Skarzyńskiego, prezesa Związku Pracodawców Szpitali Warmii i Mazur.

W związku otwarciem rynku pracy Unii Europejskiej na polski personel medyczny i postępującym starzeniem się społeczeństwa na terenie kraju odczuwa się coraz bardziej braki kadrowe w placówkach leczniczych, szczególnie w tych regionalnych. W związku z tym, aby zapewnić mieszkańcom Warmii i Mazur odpowiednią opiekę medyczną powiatowi samorządowcy postanowili podjąć temat sprowadzenia do regionu personelu z Ukrainy - m.in. lekarzy pediatrów, internistów, anestezjologów i radiologów.

Prezes ukraińskiej Fundacji Misja Medyczna, Igor Varetskyy podkreśla, że lekarze są zainteresowani nie tylko praktykowaniem w naszych szpitalach, ale przede wszystkim wymianą doświadczeń i goszczeniem na Ukrainie polskich lekarzy.
R E K L A M A
banner
Dobre nastawienie niestety problemu nie rozwiąże, ponieważ chcący przyjechać do Polski lekarze napotykają na swej drodze trudności nie tylko w kwestii znajomości języka. Aby pracować na stanowisku lekarza, niezbędna jest nostryfikacja dyplomów. Trwa ona nawet i trzy lata. Do tego dochodzi strach przed rozpoczynaniem życia na nowo w obcym kraju i bez gwarancji sukcesu, ponieważ nie każdemu udaje się przejść proces nostryfikacji.

Podczas spotkania samorządowcy deklarowali chęć wypracowania wspólnego stanowiska w sprawie działań na rzecz ułatwienia ukraińskim medykom podjęcia pracy na terenie naszego regionu. Więcej na ten temat w zapisach wideo konwentu, które wkrótce udostępnimy.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konwent Powiatów Województwa Warmińsko-Mazurskiego (1) [8.08.2017]

08-08-2017

image galeria
Konwent Powiatów Województwa Warmińsko-Mazurskiego (2) [8.08.2017]

09-08-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl