Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MBM | 2017-08-28 16:05 | Rozmiar tekstu: A A A

Powiat wesprze strażaków

Olsztyn24
XXVII sesja Rady Powiatu w Olsztynie
Trzydzieści tysięcy złotych trafi do gmin Gietrzwałd i Świątki, a konkretnie do tutejszych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Podczas sierpniowej (25.08) sesji Rady Powiatu w Olsztynie została podjęta uchwała w tej sprawie.

OSP w Świątkach jest jedyną jednostką na terenie gminy włączoną do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Stan samochodu, którym dysponują druhowie, w ostatnim czasie znacząco się pogorszył. Gminy nie stać na samodzielne sfinansowanie całości remontu pojazdu, a ten ma wynieść ponad 34 tys. zł. Powiatowi radni zdecydowali się pomóc i przeznaczyć na ten cel prawie połowę wartości usługi, czyli 15 tys. zł.

Tyle samo trafi do gminy Gietrzwałd, która realizuje zadanie pn. „Poprawa bezpieczeństwa Warmii i Mazur poprzez zakup specjalistycznego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Sząbruku oraz doposażenie OSP w Olsztynku w specjalistyczny sprzęt”. Wartość projektu oszacowano na 870 tys. zł, z czego 680 tys. zł pokryje dofinansowanie ze środków RPO WM 2014-2020, 179,5 tys. zł gmina Gietrzwałd, zaś 10,5 tys. zł – jako wkład własny – partner zadania, czyli gmina Olsztynek.
R E K L A M A
banner
W trakcie procedury przetargowej okazało się jednak, że najtańsza oferta przekracza szacunkowe wyliczenia o prawie 128 tys. zł. Wójt Gietrzwałdu szuka obecnie środków na pokrycie tej różnicy w budżecie gminy. Radni powiatowi również postanowili wesprzeć strażaków i przeznaczyli na ten cel 15 tys. zł.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl