Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-09-29 18:28 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyńskie zabytki w miniaturze

Olsztyn24
Fragment ekspozycji w olsztyńskim ratuszu | Więcej zdjęć »
Model olsztyńskiego ratusza to jeden z elementów ekspozycji, którą od dzisiaj (29.09) można oglądać w budynkach Urzędu Miasta Olsztyna.

Olsztynianie, którzy w celu załatwienia sprawy urzędowej w najbliższym czasie odwiedzą ratusz, mogą zapoznać się z najnowszą ekspozycją, która pojawiła się w olsztyńskim magistracie. Główny hol ratusza zdobią makiety - miniatury zabytkowych obiektów Olsztyna. Wśród nich odnajdujemy budynek ratusza, model kościoła garnizonowego oraz Kamienicy Naujacka. Kolejną miniaturę - Starego Ratusza - można zobaczyć w przestrzeni urzędu przy ul. Wyzwolenia.

Autorem prac jest olsztynianin, Henryk Drajer, który na emeryturze zajął się realizacją swoich pasji. Jedną z nich jest modelarstwo. Ekspozycja pozostanie w urzędzie do wiosny.
R E K L A M A
banner
To już kolejna odsłona wystawy miniatur. Modele zabytkowych obiektów Olsztyna pokazywane były w ubiegłym roku w Muzeum Przyrody w Olsztynie. Wśród prezentowanych wówczas modeli był Stary Ratusz, Wysoka Brama i willa zlokalizowana na pl. Roosevelta.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl