Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. MPEC | 2017-10-05 21:14 | Rozmiar tekstu: A A A

Wielu zainteresowanych wybudowaniem elektrociepłowni w Olsztynie

Olsztyn24
 
Mimo unieważnienia postępowania na wybór partnera prywatnego w celu realizacji dostaw ciepła do miejskiej sieci ciepłowniczej olsztyński MPEC zaniechał realizacji tego przedsięwzięcia. Wybudowanie nowego źródła ciepła w Olsztynie, które uzupełni moce wytwórcze systemu po wycofaniu się koncernu Michelin z realizacji dostaw ciepła na potrzeby komunalne, jest koniecznością, aby zabezpieczyć mieszkańców Olsztyna w ciepło.

Drugim, niezbędnym elementem projektu jest zagospodarowanie frakcji energetycznej wytwarzanej z odpadów komunalnych przez Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Olsztynie oraz pozostałe zakłady na terenie województwa.

Mając na względzie powyższe okoliczności, MPEC podjął kroki zmierzające do najszybszego wszczęcia nowego przetargu na wybór wykonawcy. Aby jednak uzyskać możliwie najkorzystniejsze oferty, które będzie można zaakceptować, władze spółki postanowiły powtórnie przeanalizować podejście do modelu organizacyjnego przedsięwzięcia, tak aby dostosować je do obecnych uwarunkowań rynkowych.
R E K L A M A
banner
W tym celu, jeszcze przed wszczęciem formalnej procedury przetargowej, MPEC zdecydował się na przeprowadzenie dialogu technicznego. Dialog techniczny jest procedurą przewidzianą w Ustawie Prawo Zamówień Publicznych, która przeprowadzana jest przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia w celu uzyskania informacji od potencjalnych wykonawców, doradców i innych podmiotów zainteresowanych w zakresie niezbędnym do przygotowania opisu przedmiotu zamówienia, specyfikacji istotnych warunków zamówienia lub określenia warunków przyszłej umowy.

5 września 2017 r. na stronach BIP MPEC zamieścił ogłoszenie o wszczęciu dialogu technicznego, a termin składania zgłoszeń upłynął 20 września 2017 r. Ogłoszenie spotkało się z dużym odzewem. W wyznaczonym terminie wpłynęły 32 zgłoszenia od niżej wymienionych podmiotów:

1. TIRU SA
2. Babcock & Wilcox Vølund A/S
3. SKT Sp. z o.o.
4. EEW Energy from Waste Polska Sp. z o. o.
5. Veolia Energia Polska SA
6. ITPOK Gdańsk Sp. z o. o.
7. BUDIMEX S.A.
8. Mostostal Warszawa S.A.
9. ENERIS Ochrona Środowiska Sp. z o.o.
10. SUEZ Polska Sp. z o.o.
11. PGNiG TERMIKA SA
12. SFW Energia Sp. z o.o.
13. GETEC Polska Sp. z o.o.
14. Doosan Lentjes GmbH
15. ASTALDI S.p.A.
16. REMONDIS Sp. z o.o.
17. RAFAKO S.A.
18. MVV Umwelt GmbH
19. Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o.
20. ENERGA Wytwarzanie SA
21. CHEMOSERVIS-DWORY S.A.
22. SBB ENERGY S.A.
23. Gülermak Ağır Sanayi İnşaat ve Taahhüt A.S. Oddział w Polsce
24. PAUL WURTH ENERGY s.r.l.
25. A.S.A. Eko Polska Sp. z o. o.
26. Valmet Technologies Oy
27. Keppel Seghers Belgium NV
28. Abengoa Energia S.A.
29. NOVAGO Sp. z o. o.
30. China Everbright International Limited
31. Constructiones Industrielles Da La Mediterranee Cnim
32. CEZ SKAWINA S.A.

Aktualnie dialog prowadzony jest w formie indywidualnych spotkań z uczestnikami dialogu według jednolitego scenariusza. MPEC zakłada, że do 16 października 2017 r. zostanie zakończona pierwsza runda spotkań, po czym wszystkie podmioty, które zgłosiły się do dialogu zostaną zaproszone do udziału w drugiej rundzie spotkań. Zakończenie dialogu technicznego nastąpi z końcem października br., po czym spółka przystąpi do prac nad dokumentacją przetargową, aby jeszcze w bieżącym roku ogłosić postępowanie przetargowe.

MPEC podkreśla, że udział lub brak udziału w dialogu technicznym w żadnym wypadku nie ogranicza zainteresowanym wykonawcom możliwości ubiegania się o zamówienie w planowanym postępowaniu przetargowym. Uczestniczenie w dialogu technicznym ma charakter niezobowiązujący dla stron i nie powoduje żadnych preferencji dla wykonawców w nim uczestniczących.
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 w UTW w Olsztynie

05-10-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl