Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2017-10-06 20:59 | Rozmiar tekstu: A A A

Ruszyły „Piątkowe wieczory z Uranią”

Olsztyn24
Inauguracyjny odczyt wygłosił dr Dariusz Graczyk | Więcej zdjęć »
W Olsztyńskim Planetarium zainaugurowano dzisiaj (6.10) cykl popularno-naukowych odczytów. Hasło tegorocznej edycji spotkań z astronomią to „Piątkowe wieczory z Uranią”.

- To będzie nowy cykl odczytowy, którem patronuje muza astronomii - Urania -
mówi Jacek Szubiakowski, dyrektor Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego. - Takie spotkania odbywają się w naszym planetarium od prawie czterdziestu lat - co roku pod innym hasłem. Na odczyty zapraszamy wykładowców z dobrych ośrodków akademickich i z Polskiej Akademii Nauk. Co tydzień, w piątek, będziemy słuchali o nowinkach astronomicznych, o tym, co ciekawego w astronomii akurat się wydarzy.

W tym roku w program piątkowych spotkań wpleciono również akcenty muzyczne.

- Przynajmniej raz w miesiącu zmienimy trochę charakter naszych spotkań i jedno ze spotkań poświęcimy muzyce elektronicznej - muzyce, która kojarzy się z kosmosem, z przestrzeniami kosmicznymi
- mówi dyrektor Szubiakowski. - Myślę, że ta propozycja będzie przez naszych słuchaczy dobrze odebrana. Na koniec cyklu planujemy koncert muzyki elektronicznej na żywo.

Piątkowe odczyty w planetarium będą miały charakter popularno-naukowy. Oznacza to, że są skierowana do szerokiego grona odbiorców, niekoniecznie specjalizujących się w astronomii.
R E K L A M A
banner
- Zapraszamy wszystkich, którzy interesują się astronomią, czy nauką w ogóle nauką - zachęca Jacek Szubiakowski. - Odczyty będą prowadzone na takim poziomie, że każdy będzie mógł n nich wynieść coś dla siebie. Będą to ciekawe odczyty, wzbogacające spojrzenie na otaczający nas świat, na przyrodę w różnych aspektach.

Odczyty z cyklu „Piątkowe spotkania z Uranią” prowadzone będą do kwietnia przyszłego roku, z krótką przerwą zimową. Szczegółowy program odczytów można znaleźć na stronie internetowej OPOiA, a także w naszej zakładce „Co? Gdzie? Kiedy?”.

Dzisiejszy, pierwszy w tegorocznym cyklu odczyt dotyczył Syriusza - najjaśniejszej gwiazdy na naszym niebie. Poprowadził go dr Dariusz Graczyk z Centrum Astronomicznego PAN im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Inauguracja „Piątkowych wieczorów z Uranią” w OPOiA w Olsztynie

06-10-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl