Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-06-26 21:17 | Rozmiar tekstu: A A A

Nowa wystawa przyjechała do Olsztyńskiego Planetarium z Francji

Olsztyn24
Wystawę można oglądać w holu planetarium | Więcej zdjęć »
W foyer Olsztyńskiego Planetarium można od dzisiaj (26.06) oglądać wystawę poświęconą relacjom francusko-niemieckim w okresie I wojny światowej. Z wystawą do Olsztyna przyjechali przedstawiciele partnerskiego dla Olsztyna miasta Châteauroux z pierwszym zastępcą mera Jean-Yves Hugonem na czele.

Wystawa zatytułowana „I Wojna Światowa. Wielka Wojna? Châteauroux-Gütersloh w latach 1914-1918” powstała w 2014 roku. Jest efektem dwuletniej współpracy historyków z miast partnerskich Châteauroux we Francji i Gütersloh w Niemczech. Pretekstem jej powstania była 100. rocznica wybuchu I wojny światowej. Wystawa, na którą składają się plansze z kopiami fotografii i dokumentów z lat 1914-1918, umożliwia spojrzenie na obraz I wojny światowej z perspektywy lokalnej miast we Francji i Niemczech, niegdyś wrogów, dziś przyjaciół.

Jak powiedział podczas wernisażu zastępca mera Jean-Yves Hugon, od momentu powstania jest w drodze, odwiedza kolejne miasta zaprzyjaźnione z Châterauroux lub Gütersloh. Teraz trafiła do Olsztyna.
R E K L A M A
banner
W wernisażu wystawy, oprócz delegacji francuskiej, wzięli też udział prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i radni Rady Miasta, z przewodniczącą Haliną Ciunel na czele.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Otwarcie wystawy „I Wojna Światowa - Wielka Wojna?” w OPOiA w Olsztynie

26-06-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl