Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-10-07 20:14 | Rozmiar tekstu: A A A

„Dzień geeka” w Olsztynie

Olsztyn24
Dzień geeka w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Geek to encyklopedyczne określenie osoby dążącej do pogłębienia wiedzy i umiejętności w jakiejś dziedzinie w stopniu daleko wykraczającym poza zwykłe hobby. Tego terminu używa się też do osób, które kupują, zbierają i czytają komiksy, grają w gry komputerowe, piszą o nich i interesują się grami w stopniu przekraczającym zainteresowania „zwykłego” gracza. I tacy właśnie geekowie mieli dzisiaj (7.10) w Olsztynie swój dzień pod hasłem „Komiksy są fajniejsze od książek”. Wydarzenie odbyło się w Galerii Rynek Miejskiego Ośrodka Kultury.

- Wracamy do organizowania spotkań miłośników komiksów i gier komputerowych po dziesięcioletniej przerwie, kiedy to podobne spotkania odbywały się w olsztyńskim CEiIK-u
- mówi Michał Krawiel, pomysłodawca „Dnia geeka” w Olsztynie. - Naszym celem jest integracja środowiska, ale także promocja czytania komiksów. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom pasjonatów, bowiem czytelnictwo komiksów się odradza.

W programie „Dnia geeka” było m.in. spotkanie z rysownikiem i scenarzystą Karolem „KRL” Kalinowskim, scenarzystą Tomaszem Pstrągowskim oraz Adamem Ginelem - współautorem bloga „Ustatkowany Gracz”.

- Rozmawialiśmy m.in. o tym, że można mieć 30 lat i zajmować się grami komputerowymi oraz komiksami, z powodzeniem łącząc te zainteresowania z normalnym życiem rodzinnym i zawodowym - mówi Michał Krawiel.
R E K L A M A
banner
Zdaniem Michała Krawiela zainteresowanie komiksami obecnie się odradza i nawet osoby po trzydziestce wracają do swoich komiksowych pasji z dzieciństwa. Dlatego należy spodziewać się w Olsztynie kolejnych imprez skierowanych do tego środowiska.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl