Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2017-05-13 14:17 | Rozmiar tekstu: A A A

Henryk Cirut przedstawia „Dendroformy”

Olsztyn24
Henryk Cirut | Więcej zdjęć »
W Galerii Rynek Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie otwarto wczoraj (12.05) wystawę „Dendroformy” autorstwa Henryka Ciruta. Wystawa prezentuje trzecią odsłonę autorskiego cyklu fotografii artysty pod nazwą „Tryptyk Warmiński”. W jego ramach w galerii tej ukazały się także dwie wcześniejsze ekspozycje - „Geoformy” i „Hydroformy”.  

Henryk Cirut jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu oraz Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Psychologii i Pedagogiki. Był sztukatorem w Lubelskim Przedsiębiorstwie Konserwacji Zabytków (m.in. prace sztukatorskie w zamojskim ratuszu oraz pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim), redaktorem graficznym „Gazety Olsztyńskiej” od 1974 do 1979 r., w latach 70. także współtwórcą gazety studentów Warmii i Mazur „Dylematy”. Jeden z pomysłodawców Olsztyńskiego Informatora Kulturalnego OIK, wieloletni członek zespołu redakcyjnego biuletynów prasowych Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”, współzałożyciel Fundacji Środowisk Twórczych.

Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie, następnie kontynuował ją w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. W latach 2014-2016 dołączył do swojego artystycznego portfolio wystawy i projekty muzyczno-wizualne.
R E K L A M A
banner
19 czerwca 2015 r. wystawą „Geoformy” w Galerii Rynek Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie zainaugurował cykl dziesięciu indywidualnych wystaw fotograficznych.

Ponadto był autorem zdjęć do projektów muzyczno-wizualnych:
» „Muzyka w obrazie” w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie z inicjatywy Elżbiety i Andrzeja „Andymiana” Mierzyńskich z udziałem czterech muzyków z Polski
» „Cztery pory roku muzyki niezależnej – dialog z Vivaldim” w Olsztyńskim Planetarium
» dwa koncerty z cytatami muzyki Vivaldiego „Cztery pory roku” Elżbiety i Andrzeja „Andymiana” Mierzyńskich w Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie
» koncert „Pieśni warmińskie” Feliksa Nowowiejskiego w bazylice konkatedralnej św. Jakuba w Olsztynie.

Więcej o wystawie w wypowiedzi artysty dostępnej w nagraniu wideo wernisażu. Zapraszamy do jego obejrzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [3]
~Kebiz / 2017-05-16 14:19
Cenzura czuj, czuj, czuwaj !
~Kebiz / 2017-05-16 14:10
Megaloman na pewno, ale moim zdaniem to jest STEFAN Połom ! A ta pani w piżamie w kwiatki to pewnie ta sławna kier. MOK-a ?
~ / 2017-05-14 16:33
Fantastyczne zdjęcia ! Megaloman Janusz P. może się od Henia uczyć !
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Wernisaż wystawy „Dendroformy” Henryka Ciruta

»

13-05-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl