Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2017-10-08 18:46 | Rozmiar tekstu: A A A

Strażacy z Gutkowa walczą o budowę nowej strażnicy z OBO

Olsztyn24
Starżacy ochotnicy z OSP Gutkowo zbierali podpisy na Starym Mieście | Więcej zdjęć »
Dzisiaj (8.10) o północy kończy się głosowanie na projekty zakwalifikowane do piątej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Nie wszyscy autorzy projektów czekają na wynik głosowania z założonymi rękami. Ostatnie godziny na zebranie podpisów poparcia dla swoich propozycji intensywnie wykorzystywali m.in. strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gutkowie, zabiegając o poparcie wśród mieszkańców Olsztyna odwiedzających Stare Miasto.

Strażacy ochotnicy z Gutkowa od lat zabiegają o wybudowanie nowej strażnicy. Obecnie do dyspozycji mają jeden ocieplany garaż przy ulicy Bałtyckiej 164a i cztery wozy bojowe. Nie mają też szatni, więc mundury trzymają w tym jedynym garażu. Miasto nie ma jednak pieniędzy na inwestycję, więc społecznicy wymyślili, że w tym roku wystąpią o wybudowanie nowej strażnicy, a konkretnie czterech nowych garaży, w ramach projektu zintegrowanego Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Złożyli też drugi projekt - osiedlowy - na budowę strażackiego placu zabaw na osiedlu Gutkowo. Oba projekty zostały zakwalifikowane do OBO i biorą udział w głosowaniu.

- Podpisy poparcia dla naszych projektów zbieramy od początku etapu głosowania na projekty OBO, czyli od dwóch tygodni - mówi Kamil Zaręba, sekretarz OSP Gutkowo. - Kampanię prowadzimy tak, że bezpośrednio docieramy do mieszkańców naszego miasta. Mamy bardzo duże wsparcie ze strony radnych i mieszkańców naszego osiedla, wspierają nas też mieszkańcy innych rejonów miasta. Wsparcie mamy ogromne, za co dziękujemy!
R E K L A M A
banner
Ochotnicy z Gutkowa głęboko wierzą w sukces swoich projektów.

- Wyniki głosowania poznamy 24 października, jeśli się uda - będziemy mieli w Gutkowie wielkie święto! - mówi druh Zaręba.

Stowarzyszenie OSP Gutkowo liczy 58 członków, z czego około 30 wyjeżdża do akcji. Od ponad 3 lat OSP Gutkowo jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W 2016 roku strażacy z Gutkowa wyjeżdżali do 156 zdarzeń, co przeciętnie daje wyjazd do akcji co 2-3 dni. Dodajmy jeszcze, że znana jest już lokalizacja przyszłej, nowej strażnicy w Gutkowie. Miasto wydzierżawiło strażakom na ten cel parcelę w pobliżu Ośrodka Szkolenia KW PSP przy ul. Porannej. Tam też ma powstać strażacki plac zabaw, jeżeli tylko uzyska wystarczające poparcie w głosowaniu na projekty OBO.
Z D J Ę C I A
P L I K   M P 3
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl