Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2015-08-08 20:21 | Rozmiar tekstu: A A A

Strażacy ochotnicy z Gutkowa zorganizowali strażacki piknik

Olsztyn24
Strażacki festyn w Gutkowie | Więcej zdjęć »
Żar dla strażaków to nie nowość. Nie ma się więc co dziwić, że dzisiaj (8.08), mimo żaru lejącego się z nieba, strażacy ochotnicy z Gutkowa zorganizowali Festyn Strażacki.

- W tamtym roku zorganizowaliśmy taki festyn po raz pierwszy, impreza spodobała się mieszkańcom Gutkowa, którzy zachęcili nas, by podobną imprezę zorganizować również w tym roku - wyjaśnia Kazimierz Baczkowski, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Gutkowie. - Mamy też szczególny powód, dla którego organizujemy ten festyn. Chcemy się pochwalić otrzymanym z Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie średnim wozem ratowniczo-gaśniczym na podwoziu mercedesa. Bardzo cieszymy się z tego daru. Dziesięcioletni Mercedes zastąpi użytkowanego przez nas do tej pory prawie 40-letniego stara 244.

Jak mówi prezes Baczkowski, mimo że mercedes nie jest nowy, to dla strażaków i tak stanowi wielki skok technologiczny. Jest duża szansa granicząca z pewnością, że nie zepsuje się w drodze na akcję, co zdarzyło się starowi. A niezawodność gutkowskich strażaków ma wielkie znaczenie, bowiem jednostka OSP Gutkowo należy do Krajowego Sytemu Ratowniczo-Gaśniczego.
R E K L A M A
banner
Strażacy z Gutkowa są bardzo mobilni - do akcji są w stanie wyjechać w ciągu 3-5 minut. Teraz dysponują trzema pojazdami: wspomnianym mercedesem oraz mniejszymi iveco i vw T4. Natomiast 40-letni star został wycofany z użytkowania. Strażacy chcą go jednak zachować jako eksponat muzealny.

Teraz marzeniem ochotników z Gutkowa jest remiza z prawdziwego zdarzenia. Mogłaby stanąć na miejskim gruncie przy ul. Bałtyckiej, tuż obok dotychczasowej, jednostanowiskowej remizy.

- Tutaj jednak musi zadziałać miasto - mówi Kazimierz Baczkowski. - My, jako OSP, nie bylibyśmy w stanie zebrać kwoty potrzebnej do budowy nowej strażnicy. Wierzymy, że kiedyś w kasie miasta znajdą się pieniądze na taką remizę. Taka inwestycja znacznie poprawiłaby warunki funkcjonowania naszej jednostki, a tym samym warunki niesienia pomocy potrzebującym.

Oprócz prezentacji strażackich samochodów, w programie festynu w Gutkowie były atrakcje dla dzieci i dorosłych: zabawa przy muzyce, kiełbasa z grilla, napoje, wata cukrowa, dmuchany zamek, strażackie zabawy z ręcznymi gaśnicami. W planach jest zabawa co najmniej do północy.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl