Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2017-10-15 19:43 | Rozmiar tekstu: A A A

Grand Prix 4. WAMA Film Festival dla filmu Andrieja Zwiagincewa

Olsztyn24
Grand Prix 4. WaMa Film Festival dla filmu Andrieja Zwiagincewa (fot. Przemysław Skrzydło - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Znamy werdykty wszystkich składów jurorskich 4. WAMA Film Festival. Rozstrzygnięto Konkurs Główny oraz Konkurs Filmów Krótkich. Poznaliśmy opinię publiczności i Jury Mniejszości Kulturowych. Wreszcie – przyznano nominacje do Nagród im. Jana Machulskiego. Ceremonię finałową, która odbyła się wczorajszego (14.10) wieczoru w Olsztyńskim Multikinie, uświetnił recital Zbigniewa Zamachowskiego.

Jury w składzie: Piotr Trzaskalski - reżyser, scenarzysta (przewodniczący Jury); Jakub Mikurda - krytyk filmowy oraz Zbigniew Zamachowski - aktor, na posiedzeniu w dniu 14 października 2017 r., po obejrzeniu 16 filmów konkursowych, postanowiło przyznać nominacje do Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego edycji 2018:

» w kategorii „Najlepsza Reżyseria”
Damian Kocur za film „Nic nowego pod słońcem”
(produkcja: Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach)
R E K L A M A
banner
» w kategorii „Najlepszy Scenariusz”
Roman Przylipiak, Grzegorz Bogdał za film „Jerry”, reż. Roman Przylipiak
(produkcja: Studio Munka SFP)

» w kategorii „Najlepsze Zdjęcia”
Adam Palenta za film „Nazywam się Julita”, reż. Filip Dzierżawski
(produkcja: Studio Munka SFP)

» w kategorii „Najlepszy Montaż”
Alex Katerynchuk za film „Świt”, reż. Alex Katerynchuk
(produkcja: Warszawska Szkoła Filmowa)

» w kategorii „Najlepsza Aktorka”
Aleksandra Konieczna za film „Nazywam się Julita”, reż. Filip Dzierżawski
(produkcja: Studio Munka SFP)

» w kategorii „Najlepszy Aktor”
Krzysztof Kowalewski za film „Ja i mój tata”, reż. Aleksander Pietrzak
(produkcja: Studio Munka SFP)

» w kategorii „Najlepsza Animacja”
„Cargo”, reż. Tomasz Bochniak, Sławomir Shuty
(produkcja: Fundacja Korporacja Ha!art),

oraz Grand Prix Konkursu Filmów Krótkich WaMa Film Festival wraz z nagrodą w wysokości 3 tys. zł filmowi „60 kilo niczego” w reżyserii Piotra Domalewskiego (produkcja: Studio Munka SFP).

Jury w składzie: Izabela Lewandowska - historyk, dydaktyk, regionalista; Łukasz Adamski - krytyk filmowy i publicysta; Mieczysław Wieliczko - artysta fotografik, animator kultury, edukator postanowiło przyznać Nagrodę Specjalną Jury Mniejszości Kulturowych Warmii i Mazur filmowi „Ja i mój tata” w reżyserii Aleksandra Pietrzaka (produkcja: Studio Munka SFP).

Decyzją publiczności (w głosowaniu otwartym) przyznano Nagrodę Publiczności Międzynarodowego Konkursu Koprodukcji Filmowych filmowi „Konstytucja” w reżyserii Rajko Grlicia (produkcja: Chorwacja, Czechy, Macedonia, Słowenia).

Natomiast Jury w składzie Janusz Zaorski - reżyser, scenarzysta (przewodniczący Jury); Anna Mucha - aktorka; Joanna Sławińska - dziennikarka filmowa, po obejrzeniu 9 pełnometrażowych filmów konkursowych, postanowiło przyznać Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Koprodukcji Filmowych filmowi „Niemiłość w reżyserii Andrieja Zwiagincewa (produkcja: Belgia, Francja, Niemcy, Rosja). Jury, podkreślając wysoki poziom prezentowanych prac, przyznało jednogłośnie tę nagrodę filmowi zrealizowanemu w koprodukcji belgijsko-francusko-niemiecko-rosyjskiej, który najlepiej oddaje hasło przewodnie festiwalu – „Otwartość”. Została ona przyznana za poruszającą, uniwersalną opowieść o współczesnym społeczeństwie, ukazaną przez pryzmat dzisiejszej Rosji. Film w mistrzowski sposób diagnozuje największe choroby rodziny XXI wieku: egoizm, nietolerancję, brak empatii.

Z D J Ę C I A
Komentarze [3]
~ewa / 2017-10-16 11:09
Zamachowski był super, nie zawiódł. Ale to tylko jedna postać. Gala w jednym kącie miasta, a bankiet w drugim kącie miasta i do tego deszcz - to nie było fajne. Na bankiecie były osoby z kręgu organizatora i urzędnicy, a dla osób, które obejrzały wszystkie filmy, interesowały się tym autentycznie, mogły o filmach rozmawiać, to im został tylko deszcz w podziękowaniu po ceremonii. Zgadzam się z określeniem - lipa niedopracowana.
~janik / 2017-10-16 08:42
Festival firmuje marszałek. Jego ludzie jeżdżą na delegacje, a czy widzą jak się tam takie i podobne rzeczy organizuje? Filmy filmami, ale oprawa wydarzenia musi być dograna. Uczcie się państwo od innych, proszę, bo za coś wam płacą! A po drugie - czy festival musi być organizowany z kasy publicznej? Facet z debaty tam był, chętnie rozlicza marszałka z kasy publicznej. A tu mu pasowało? Typowe.
~Karo / 2017-10-16 08:01
Lipa niedopracowana. Pogniecione spodnie, brak szatmi, niekontrolwany scisk, ryki na sali jak na koncercie plazowym, zero elegancji, brak punktualnosci, jeden Zamachowski.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl