Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-10-17 18:32 | Rozmiar tekstu: A A A

„Śladami Marszałka Mannerheima w Polsce” w 100. rocznicę uzyskania niepodległości przez Finlandię

Olsztyn24
Symboliczne otwarcie wystawy | Więcej zdjęć »
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie oraz Konsul Honorowy Republiki Finlandii w Olsztynie dr hab. Szczepan Figiel zaprosili dzisiaj (17.10) do Galerii Stary Ratusz WBP na wernisaż wystawy „Śladami Marszałka Mannerheima w Polsce”, zorganizowanej pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina i Ambasadora Republiki Finlandii w Polsce – Hanny Katariiny Lehtinen.

W związku ze 150. rocznicą urodzin Marszałka Karola Gustawa Mannerheima oraz setną rocznicą uzyskania przez Finlandię niepodległości została zaprezentowana wystawa fotograficzna pokazująca mało znany okres życia bohatera narodowego Finlandii, jego ponad siedmioletni pobyt w Polsce, który w swoich wspomnieniach określa jako najszczęśliwszy okres w swoim życiu.

Wystawa poświęcona Marszałkowi Mannerheimowi i jego związkom z Polską organizowana jest w miastach, gdzie rezydują konsulowie honorowi Finlandii. Projekt został zatwierdzony przez komitet Suomi Finland 100 i jest uwzględniony w oficjalnym programie obchodów jubileuszu państwa fińskiego.
R E K L A M A
banner
Organizatorem wystawy, we współpracy z Ambasadą Finlandii w Warszawie, jest powołana dla tego i pokrewnych projektów Polsko-Fińska Grupa Projektowa. Jej kustoszami są natomiast: Anna Kulicka-Soisalon-Soininen (dziennikarka, reżyser i scenarzystka filmów dokumentalnych, tłumacz, była wiceprezes Towarzystwa Polska-Finlandia) i Jukka Soisalon-Soininen (dziennikarz, licencjonowany przewodnik i organizator podróży tematycznych po Polsce oraz Finlandii).

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy „Śladami Marszałka Mannerheima w Polsce”

17-10-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl