Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Iwona Kieda | 2017-10-18 17:12 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyńska badaczka laureatką prestiżowego konkursu „L’Oreal Polska Dla Kobiet i Nauki”

Olsztyn24
Dr Anna Michalska (fot. archiw. PAN Olsztyn)
Dr Anna Michalska z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie została jedną z sześciu laureatek prestiżowego konkursu „L’Oreal Polska Dla Kobiet i Nauki”. Partnerami programu są Polski Komitet ds. UNESCO, Polska Akademia Nauk oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Stypendia przyznawane w programie L’Oréal Polska Dla Kobiet i Nauki stanowią nagrodę za dotychczasowy wkład badaczek w rozwój nauki oraz pasję i zaangażowanie w wykonywaną pracę. Nagradzane kobiety reprezentują różne dyscypliny naukowe, łączy je jednak wysoki poziom prowadzonych projektów i powstających na ich podstawie publikacji. Ich projekty mają również ogromny potencjał rozwojowy i stwarzają możliwość praktycznego zastosowania.

Dr Annę Michalską z Instytutu PAN w Olsztynie o nagrodzono za badania nad pozyskiwaniem proszków owocowych o pożądanej zawartości korzystnych dla zdrowia związków biologicznie aktywnych. Proszki te, otrzymywane z naturalnych owoców, mogą stać się alternatywą dla stosowanych powszechnie w przemyśle spożywczym sztucznych dodatków czy suplementów.
R E K L A M A
banner
Z Instytutem Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie dr Michalska związana jest od 2004 roku. Tutaj obroniła swoją rozprawę doktorską i kontynuowała pracę naukową. Jest laureatką wielu nagród naukowych i stypendiów dla wybitnych młodych badaczy przyznawanych przez Fundację Nauki Polskiej i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Odbyła też szereg staży naukowych,  m.in. w USA, Szwajcarii, Norwegii i Hiszpanii. Obecnie kieruje grantem przyznanym przez Narodowe Centrum Nauki.

Przez 17 edycji programu wyróżniono łącznie 87 polskich kobiet naukowców. Decyzję o przyznaniu stypendiów podejmuje corocznie niezależne Jury złożone z 16 wybitnych naukowców. Każdy z jurorów reprezentuje inną dziedzinę naukową oraz ośrodki badawcze z całej Polski.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl