Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Iwona Kieda | 2016-11-29 13:54 | Rozmiar tekstu: A A A

IRZiBŻ PAN w Olsztynie nawiązuje współpracę z Uniwersytetem w Obihiro w Japonii

Olsztyn24
Profesorowie Jaroszewski i Skarżyński z japońskimi partnerami (fot. archiw. IRZiBŻ PAN w Olsztynie - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Prowadzenie wspólnych projektów badawczych, wymiana naukowców i studentów, organizowanie wspólnych szkoleń i seminariów naukowych - to tylko niektóre z założeń trójstronnej współpracy naukowo-badawczej pomiędzy Instytutem Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie, Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim a Uniwersytetem Rolniczym i Medycyny Weterynaryjnej w Obihiro (Japonia).

Założenia przyszłej współpracy omówione zostały podczas wizyty delegatów olsztyńskich jednostek w Japonii, zainicjowanej przez prof. Dariusza Skarżyńskiego, zastępcy Dyrektora IRZiBŻ ds. naukowych oraz prof. Kiyoshi Okuda, rektora Uniwersytetu w Obihiro, którzy od wielu lat podejmują wspólne działania naukowe m.in. w obszarze biologii rozrodu.

Wizyta prof. Skarżyńskiego i prof. Jerzego Jaroszewskiego (prorektora ds. nauki UWM) w Obihiro miała charakter roboczy - goście odbyli szereg spotkań z władzami i naukowcami oraz odwiedzili najważniejsze jednostki naukowo-organizacyjne Uniwersytetu, m.in. Instytut Chorób Pierwotniaczych - jedną z najlepszych jednostek naukowych Japonii, numer jeden w rankingu parametrycznym Ministerstwa Nauki Japonii. Z kolei podczas seminarium naukowego prof. Skarżyński zaprezentował ofertę naukowo-badawczą olsztyńskiego Instytutu PAN i przedstawił założenia współpracy naukowo-badawczej z zakresu nauk biomedycznych, badań żywności, zdrowia publicznego oraz rozrodu zwierząt i ludzi.
R E K L A M A
banner
Rewizyta partnerów z Obihiro i podpisanie umowy o współpracę odbędzie się w pierwszym kwartale 2017 roku.

Iwona Kieda

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl