Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
AS/Pracuj.pl | 2017-10-24 21:40 | Rozmiar tekstu: A A A

Jakie pytania warto zadać rekruterowi?

Olsztyn24
(fot. archiw. Pracuj.pl)
W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej odpowiadamy na pytania rekrutera, ale możemy również je zadawać. Dzięki temu mamy okazję przekonać się, na czym rzeczywiście polega praca w konkretnej firmie oraz określić, czy rzeczywiście chcemy ją wykonywać. Nie wszystkie ważne informacje wynikają z treści oferty pracy czy ze strony internetowej firmy.

Dlaczego warto zadawać pytania potencjalnemu pracodawcy?

Na podstawie naszego zachowania rekruter ocenia, czy potrafimy angażować się w to, co robimy. Zadawanie pytań może świadczyć o tym, że jesteśmy zainteresowani pracą, postępujemy rozważnie, posiadamy umiejętność analizowania i oceniania faktów itd. Najważniejsze jest jednak to, że precyzując konkretne kwestie, zyskujemy informacje, które ułatwiają nam podjęcie decyzji odnośnie przyjęcia lub odrzucenia konkretnej oferty pracy.
R E K L A M A
banner
Pytania, jakie można zadać podczas rozmowy kwalifikacyjnej:

1. Jakie umiejętności są najwyżej cenione w danej firmie?

Zadając takie pytanie, pokazujemy, że zależy nam na  sprostaniu firmowym standardom. Indywidualne cechy pracownika wiele wnoszą do zespołu, jednak umiejętność dostosowania się do reguł panujących w danym przedsiębiorstwie jest niemal równie ważna.  

2. Jak będą wyglądać kolejne etapy rekrutacji?

Dzięki wiedzy na temat procesu rekrutacji możemy dobrze przygotować się do kolejnych etapów. Znajomość procedur pozwala nam również poczuć się pewniej, co z kolei redukuje poziom stresu i pozwala nam lepiej się zaprezentować. Rekruter nie zdradzi nam wszystkich szczegółów, ale nawet ogólne informacje mają w tym przypadku znaczenie.  

3. Czy z określonym stanowiskiem wiążą się dodatkowe obowiązki, które nie zostały wskazane w ogłoszeniu?

Charakter pracy, wymagania wobec kandydata czy zakres obowiązków najczęściej wynikają z oferty pracy. Warto poprosić o rozwinięcie takich informacji w trakcie rozmowy. Dzięki temu możemy przekonać się, czy praca na określonym stanowisku nam odpowiada oraz czy jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom potencjalnego pracodawcy.  

4. Czy praca, jaką mielibyśmy podjąć będzie wiązać się z podróżami służbowymi?

Wykonywanie obowiązków poza siedzibą pracodawcy to kwestia, która ma duży wpływ na nasze życie – nie tylko zawodowe, ale również osobiste. Warto doprecyzować czy, jak często oraz na jak długo musielibyśmy opuszczać miasto, w którym znajduje się siedziba firmy.

5. Jakie są perspektywy rozwoju zawodowego w danej firmie?

Atrakcyjna ścieżka kariery to jeden z ważniejszych czynników, które warto wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem pracy. Możliwości zdobywania nowych umiejętności, wiedzy, a także awansu to skuteczne motywatory, które sprawiają, że stajemy się lepszymi fachowcami i uznajemy nasza pracę za satysfakcjonującą, a także ciekawą.  

6. Kiedy można spodziewać się wyników rekrutacji?

Takie pytanie pozwala nie tylko uzyskać cenną informację, ale również zgrabnie zakończyć rozmowę. Zanim zdecydujemy się zapytać o coś, ustalmy, czy temat nie został poruszony w trakcie rozmowy. Starajmy się nie powielać treści, ponieważ mogłoby to świadczyć o tym, że nie przywiązujemy wagi do słów rozmówcy.

AS
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl