Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-10-25 18:15 | Rozmiar tekstu: A A A

Od stycznia w Olsztynie wyższa stawka podatku od nieruchomości

Olsztyn24
Nad kwestią podatków od nieruchomości debatowano podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Olsztyna | Więcej zdjęć »
W Urzędzie Miasta odbyła się dzisiaj (25.10) XLI sesja Rady Miasta Olsztyna. Radni debatowali m.in. nad udzieleniem pomocy finansowej samorządowi województwa na działalność Biura Regionalnego Województwa Warmińsko–Mazurskiego w Brukseli na rok 2017 i projektem uchwały w sprawie uchwalenia „Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w Olsztynie pomiędzy ulicami: Żołnierską, T. Kościuszki, Niepodległości, W. Pstrowskiego wraz z pasem drogowym ulicy Obiegowej.

Wzbudzającym największe kontowersje punktem obrad była jednak debata dotycząca proponowanego przez prezydenta wzrostu stawki podatku od nieruchomości. Oszacowano, że jej podwyższenie wesprze budżet miasta w przyszłym roku o blisko 1,6 mln zł.

Jak wyjaśniał radny Mirosław Gornowicz, przewodniczący komisji budżetu i finansów Rady Miasta, stawka podatku od nieruchomości nie ulegała zmianie od 2014 roku, zatem prędzej czy później będzie musiała zostać zmieniona - chociażby ze względu na inflację. Dlatego też mniej dotkliwe dla mieszkańców będzie jej podwyższanie regularne o małą kwotę niż raz na kilka lat o wiele większą, której mogą nie udźwignąć mniej zamożni olsztynianie. 
R E K L A M A
banner
Ten argument, podobnie jak wyjaśnienia prezydenta miasta m.in. o konieczności zdobycia środków na zabezpieczenie wykonania reformy oświaty i pokrycia kosztów wzrostu płacy minimalnej planowanej przez rząd na przyszły rok, nie przekonały opozycji w radzie, której przedstawiciele wyrazili stanowczo swoje zdanie w sprawie. Ostatecznie jednak podwyżkę uchwalono głosami 14 radnych z prezydenckiego klubu Ponad Podziałami, Platformy Obywatelskiej i klubu Demokratyczny Olsztyn. 3 radnych wstrzymało się od głosu. Przeciw było 7 z Prawa i Sprawiedliwości.

Więcej w naszej wideorelacji z XLI sesji Rady Miasta Olsztyna.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [6]
~Tomek / 2017-10-29 11:48
Dlaczego jeszcze utrzymujemy tych nierobow i szkodnikow z ratusza,Dajmy szanse innym porzadzic! Aaa zapomnialem,ze zyjemy w Polsce i inni po wyborach beda tacy sami albo gorsi.Ide do roboty na nadgodziny,Pa.
~Gosia / 2017-10-27 13:52
W "cywilizowanym" świecie (czyli UE...) część podatku pobieranego od nieruchomości (1/3) może być wykorzystana przez ich właścicieli do remontu kamienic (hałas, elewacje, zabytek itp...). U na - w tej "wiosce" koło Ostródy, Miasto potrafi tylko zabierać mieszkańcom kasę, nie dając nic w zamian...
~BANDA NIEROBOW / 2017-10-26 18:10
ZA NASZE PIENADZE WON!!!!!!!!!!!!!
~Apolityczny / 2017-10-26 18:07
Najłatwiej podnieść podatki ,zapamiętam to sobie ..........
~Gosia / 2017-10-26 13:59
Proponują dobrze zapamiętać: - podwyżkę uchwalono głosami 14 radnych z prezydenckiego klubu Ponad Podziałami, Platformy Obywatelskiej i klubu Demokratyczny Olsztyn. 3 radnych wstrzymało się od głosu. Przeciw było 7 z Prawa i Sprawiedliwości. Oraz nazwiska Mirosław Gornowicz i pezydent Grzymowicz (sic!)
~spoko / 2017-10-26 11:21
od nowego roku same podwyżki to woda !!!TO ŚCIEKI!!to wyższa stawka od gruntów !!!i co jeszcze a za oddychanie smierdzacym powietrzem przewaznie wieczorem jak rozpalają piece?????
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
XLI sesja Rady Miasta Olsztyna

25-10-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl