Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Marta Kin-Malesza | 2017-10-26 19:40 | Rozmiar tekstu: A A A

Urodzinowa wizyta ministra zdrowia w szpitalu pulmonologicznym

Olsztyn24
Minister zdrowia Konstatny Radziwiłł w olsztyńskim szpitalu pulmonologicznym | Więcej zdjęć »
Dyrekcja i pracownicy szpitala pulmonologicznego w Olsztynie gościli wczoraj (25.10) ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła.  Wizyta związana była z jubileuszem placówki, która obchodzi w tym roku 110-lecie służby na rzecz ochrony i ratowania zdrowia mieszkańców Warmii i Mazur. Spotkanie było okazją do zaprezentowania ministrowi obecnej infrastruktury szpitala oraz do przedstawienia wizualizacji Warmińsko–Mazurskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii – inwestycji wieńczącej dynamiczny rozwój szpitala, jaki dokonał się na przełomie ostatniego dziesięciolecia.

- Chociaż moja wizyta była niezapowiedziana, od razu widać jak fantastycznie jesteście Państwo zorganizowani i jaki doskonały zespół stanowicie – zauważył Konstanty Radziwiłł, minister zdrowia. - Głęboko wierzę że wasze plany i zamierzenia są do zrealizowania, jeżeli nie teraz to w najbliższym czasie. Razem z Państwem, będę o to zabiegał.

Dyrektor szpitala – Irena Petryna, zwróciła uwagę, że szpital jest już przygotowany na nowe wyzwania. Wyposażona w zaawansowany technologicznie sprzęt diagnostyczny sala bronchoskopowa, może i powinna współpracować z oddziałem zabiegowym, zaś realizowane w oddziałach pulmonologicznych procedury diagnostyczno–lecznicze z zakresu odczulania na jady owadów błonkoskrzydłych, nadciśnienia płucnego oraz przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, wymagają pilnego uruchomienia oddziału intensywnej opieki medycznej OIOM.
R E K L A M A
banner
Ministrowi towarzyszyli wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki i członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego Marcin Kuchciński.

Z D J Ę C I A
Komentarze [3]
~Marek / 2017-10-27 14:03
Dużo zrobiła dla tego szpitala i nie da się tego podważyć.
~fachowcy od zdrowia / 2017-10-26 21:26
IRENA PETRYNA - W 1979 ukończyła studia na Wydziale Rolnym Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. W latach 1968–1987 pracowała jako nauczyciel i wicedyrektor w szkołach podstawowych i zawodowych. W latach 1987–1989 była zatrudniona w Wojewódzkim Komitecie Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego. Od 1985 do 1990 zasiadała w Radzie Narodowej Miasta i Gminy Olsztynka – w ostatniej kadencji istnienia rad narodowych pełniła funkcję jej wiceprzewodniczącej. Sprawowała mandat posłanki II kadencji wybranej z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego w okręgu olsztyńskim. Bez powodzenia ubiegała się o reelekcję w wyborach w 1997. W latach 1998–2002 pełniła funkcję radnej sejmiku warmińsko-mazurskiego i wicemarszałka województwa. W 2002 została dyrektorem warmińsko-mazurskiej regionalnej kasy chorych, następnie oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. W 2005 objęła stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie. Bezskutecznie ubiegała się o mandat poselski z listy PSL w wyborach w 2001 oraz w przedterminowych wyborach parlamentarnych w 2007. Powoływana w skład władz krajowych PSL, jest członkinią Związku Nauczycielstwa Polskiego i działaczką ochotniczej straży pożarnej.
~liger / 2017-10-26 20:17
Potrzebny tutaj ten minyster jak wrzód na t...
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl