Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-10-28 14:13 | Rozmiar tekstu: A A A

Nagroda Regionalna im. Michała Lengowskiego wręczona

Olsztyn24
Nagrodę odbiera Władysław Kałudziński | Więcej zdjęć »
W salach kopernikowskich olsztyńskiego zamku odbyła się dzisiaj (28.10) gala wręczenia Nagrody Regionalnej im. Michała Lengowskiego. W tym roku nagroda fundowana przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” przyznana została po raz osiemnasty.

Tegorocznymi laureatami nagrody im. Michała Lengowskiego zostali: Władysław Kałudziński i Zgromadzenie Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim z Domu Zakonnego w Olsztynie. Laureatów nagrody wybrała Kapituła Nagrody, któej przewodniczył ks. prał. kan. Romuald Zapadka.

Władysław Kałudziński otrzymał nagrodę w uznaniu zasług w procesie demokratycznych przemian w latach 80. XX wieku na Warmii, Mazurach i Powiślu oraz za działalność społeczno-patriotyczną i bezinteresowne niesienie pomocy członkom NSZZ Solidarność znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.
R E K L A M A
banner
Zgromadzenie Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim z Domu Zakonnego w Olsztynie, w Roku Świętego Brata Alberta Chmielowskiego ogłoszonego przez Sejm RP i Episkopat Polski, zostało wyróżnione za wytrwałość w postawie służebnej miłości wobec najbardziej potrzebujących bliźnich oraz za łączenie pełnienia posłannictwa inspirowanego wyobraźnią miłosierdzia z życiem modlitwy według słów świętego Brata Alberta: „Służyć bliźniemu to przede wszystkim dawać siebie, być dobrym jak chleb”.

Więcej o uroczystości wręczenia nagrody w naszej wideorelacji z wydarzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wręczenie XVIII Nagrody Regionalnej im. Michała Lengowskiego

28-10-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl