Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-10-28 17:48 | Rozmiar tekstu: A A A

Ścieżki tożsamości Julity Wiench w Galerii Rynek

Olsztyn24
Julita Wiench | Więcej zdjęć »
W Galerii Rynek Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie otwarto wczoraj (27.10) wystawę Julity Wiench „Ścieżki tożsamości – pastel, malarstwo, rysunek; 30-lecie pracy twórczej 1986-2016”.

Julita Wiench ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni-Orłowie oraz Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Dyplom na Wydziale Malarstwa i Grafiki w pracowni doc. Jerzego Krechowicza obroniła w roku 1986. Aneks do dyplomu z grafiki artystycznej (litografii) wykonała pod kierunkiem doc. Czesława Tumielewicza.

Artystka zajmuje się malarstwem, rysunkiem, ilustracją książkową i projektuje plakaty. Jest autorką 20 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Brała udział w 6o wystawach zbiorowych na terenie Polski, Niemiec, Francji, Szwecji, Włoch, Litwy i Ukrainy. Uczestniczyła w międzynarodowych programach artystycznych: Kontakt Direkt (Szwecja-Polska 1999-2000) oraz Soutine Dienos (Litwa-Polska 2005).
R E K L A M A
banner
Laureatka nagród za ilustrację, plakat i rysunek, w 2009 roku otrzymała Grand Prix na VI Olsztyńskim Biennale Plastyki. W 2007 roku uzyskała stypendium artystyczne Rady Miasta Olsztyn, a w 2009 roku stypendium artystyczne Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W ramach tego stypendium przygotowała wystawę swoich obrazów i rysunków w siedzibie Rady Europy w Strasbourgu. W 2010 roku otrzymała Nagrodę Prezydenta Olsztyna za całokształt pracy twórczej w dziedzinie plastyki.

Na wystawie, którą mozna oglądać do 26 listopada, zaprezentowano przekrój prac artystki reprezentujących okresy jej twórczości. Najstarsze wykonane zostały 30 lat temu.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~widz / 2017-10-30 10:02
Pani Artystce gratuluję Jubileuszu. Ciekawa postać w środowisku ludzi kultury Olsztyna. Czy Pani dyrektor wydziału kultury w ratuszu nie mogłaby zadbać o siebie. Prezydent upominał dyrektora Rytczaka (świetnego) żeby nosił marynarki to może upomni Panią dyrektor żeby chociaż poszła do fryzjera. Dookoła słyszę te komentarze, ale nikt nie powie tego wprost.Przecież Pani reprezentuje Prezydenta Miasta.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Otwarcie wystawy prac Julity Wiench w Galerii Rynek w Olsztynie

27-10-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl