Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Marta Kin-Malesza | 2017-10-28 20:15 | Rozmiar tekstu: A A A

Ambitne plany 110-latka na rozwój

Olsztyn24
Jubileusz 110-lecia szpitala pulmonologicznego w Olsztynie (fot. SPZGiChP - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W piątek (27.10) w Samodzielnym Publicznym Zespole Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie odbyła się uroczysta konferencja pt. Trendy i możliwości w diagnostyce i leczeniu schorzeń układu oddechowego. Okazją do zorganizowania konferencji był jubileusz 110-lecia szpitala.

Dokładnie 30 października 1907 roku zostało oddane do użytku Sanatorium Przeciwgruźlicze dla Kobiet liczące 102 łóżka. Rocznicę 110–lecia tego wydarzenia zaplanowano uczcić konferencją, podczas której m.in. zaprezentowano rozwój szpitala na przestrzeni lat oraz planowane kierunki rozwoju. Była mowa o sytuacji epidemiologicznej na Warmii i Mazurach, postępach w diagnostyce i leczeniu chorób pulmonologicznych, trendach leczeniu chorób alergologicznych oraz terapiach celowanych w onkologii.

- Przez ostatnie lata szpital bardzo się zmienił, wprowadziliśmy nowe świadczenia, zabezpieczyliśmy właściwą infrastrukturę, zakupiliśmy wysoko specjalistyczny sprzęt, żeby można było szybko i sprawnie diagnozować - mówi Irena Petryna, dyrektor szpitala pulmonologicznego w Olsztynie. – Jesteśmy doskonale przygotowani na kolejny krok – rozbudowę szpitala o klinikę torakochirurgii z OIOM-em i blokiem operacyjnym.
R E K L A M A
banner
Na rozbudowę potrzeba około 21 mln złotych, część z tych środków - prawie 4,5 mln - może pokryć samorząd województwa. Pozostałą kwotę szpital będzie się starał uzyskać z rezerwy celowej Ministerstwa Rozwoju.

Podczas Konferencji odbyła się uroczystość wręczenia medali i odznaczeń pracownikom szpitala. Był również prezent urodzinowy dla szpitala – ssak medyczny od Fundacji „Zdrowe Płuca”.

Udział w konferencji, oprócz gości honorowych: Gustawa Marka Brzezina, marszałka województwa warmińsko-mazurskiego, Sławomira Sadowskiego, wicewojewody warmińsko-mazurskiego wzięli również samorządowcy, lekarze oraz lekarze rezydenci, którzy swą drogę zawodową chcą związać z leczeniem chorób układu oddechowego. Honorowy patronat nad konferencja obieli minister zdrowia Konstanty Radziwiłł oraz marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl