Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-11-06 16:20 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyn w drodze

Olsztyn24
Scena ze spektaklu „Jak zostać mistrzem” | Więcej zdjęć »
W niedzielne (5.11) popołudnie Teatr Węgajty zaprosił olsztynian na tegoroczną edycję „Miasta w drodze” - jedynego w Polsce spaceru performatywnego z udziałem publiczności. Wydarzenie przygotował nieformalny kolektyw twórców.

Cztery grupy artystyczne, siedmiu twórców i dziesięć przestrzeni w innej niż zwykle perspektywie. Twórcy i publiczność udali się wspólnie w wędrówkę po centrum Olsztyna, aby zaprezentować spektakle i performance, a także przeprowadzić warsztaty. Do tego oprawa z czeczeńskiej kuchni, czytanie książek i miejskie opowieści.

W ramach spaceru zaplanowano między innymi interwencję oniryczną w wykonaniu Zofii Bartoszewicz, Emilii Hagelganz i Erdmute Sobaszek w centrum handlowym Aura, W drugą stronę – performans grupy artystycznej „Fałdy” pod kierunkiem Anny Drońskiej, Trójkąt – performans interaktywny Wiesława Wachowskiego Droga przez Olsztyn – pokaz Sławomira Ponieważa, członka niegdysiejszej Pantomimy Głuchych, warsztaty: Pantomima (Sławomir Ponieważ) i rysunek (Tadeusz Piotrowski), spektakl Jak zostać mistrzem grupy Środowiskowego Domu Samopomocy „Barka” w Olsztynie w reżyserii Marty Guściory i wiersze w interpretacji Marii „Jenny” Burniewicz.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~Kebiz / 2017-11-07 14:47
Gry i zabawy ludu polskiego zwane tez performansem - brawo !
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Miasto w Drodze 2017

05-11-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl