Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-11-11 00:02 | Rozmiar tekstu: A A A

Patriotycznie pod olsztyńskim starostwem

Olsztyn24
VI Powiatowa Wigilia Święta Niepodległości w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Olsztyńską tradycją stają się patriotyczne imprezy organizowane przez Starostwo Powiatowe w przeddzień Święta Niepodległości na Placu Bema. Dzisiaj (10.11) Powiatowa Wigilia Święta Niepodległości odbyła się już po raz szósty.

Wieczorne spotkanie mieszkańców Olsztyna i Powiatu Olsztyńskiego pod siedzibą starostwa rozpoczął Janusz Ciepliński - dyrektor Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach, grając na trąbce hymn „O Warmio moja miła”. Potem uczestników wigilii powitał wicestarosta olsztyński Andrzej Abako, życząc radosnego świętowania 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

To radosne świętowanie rozpoczęli członkowie zespołu Warmia Rhytm Team, którzy na Plac Bema wkroczyli przy dźwiękach werbli i bębnów. Za młodymi muzykami maszerowali rekonstruktorzy ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Marienburg, a na końcu kolumny znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół w Jezioranach z biało-czerwonymi szarfami.
R E K L A M A
banner
Rekonstruktorzy odegrali scenę złożenia meldunku brygadierowi Józefowi Piłsudskiemu, po czym odmaszerowali do swojego obozu, gdzie zorganizowali dla najmłodszych zajęcia z musztry, pokazywali repliki broni oraz wyposażenie polowego szpitala.

Kolejny blok świątecznego wydarzenia to występy artystyczne. Na scenie pod starostwem wystąpili laureaci Powiatowego Konkursu Piosenki Patriotycznej w Jezioranach: Natalia Hejchel, Oliwia Smyk, Amelia Jankowska, Basia Bieliniak i Anastazja Maciąg, a potem chór Concordia z Dobrego Miasta. Występy artystyczne zakończyli uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie. Poza sceną znane i lubiane melodie wojskowe i ludowe wykonywało muzyczne trio (akordeon, gitara, bęben) z Węgojskiej Stróżki.   

Końcowym akcentem VI Powiatowej Wigilii Święta Niepodległości był polonez - najpierw zatańczony przez uczniów Zespołu Szkół w Jezioranach, a potem przez wszystkich uczestników imprezy.

Dodajmy jeszcze, że na czas wydarzenia budynek starostwa zyskał biało-czerwoną iluminację, a uczestnicy imprezy zostali wyposażeni w biało-czerwone kotyliony i rozety wykonane wcześniej podczas warsztatów zorganizowanych przed imprezą w holu olsztyńskiego starostwa.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
VI Powiatowa Wigilia Święta Niepodległości w Olsztynie (1)

10-11-2017

image galeria
VI Powiatowa Wigilia Święta Niepodległości w Olsztynie (2)

10-11-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl