Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-11-14 19:27 | Rozmiar tekstu: A A A

W Olsztynie szczepią przeciwko pneumokokom

Olsztyn24
(fot. pixabay)
Trwają szczepienia przeciwko pneumokokom dzieci urodzonych w 2015 r. i mieszkających w Olsztynie. Urząd Miasta zachęca do skorzystania z bezpłatnych szczepionek.  

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia obowiązkowo, bezpłatnie, będą szczepione przeciwko pneumokokom wszystkie dzieci urodzone po 1 stycznia 2017 r. Samorząd Olsztyna postanowił objąć programem darmowych szczepień również starsze dzieci. Na ten cel przeznaczono 100 tys. zł.

- Obecnie realizujemy program zdrowotny pn. „Program profilaktyczny przeciwko zakażeniom pneumokokowym wśród dzieci urodzonych w 2015-2016 roku z terenu Miasta Olsztyna” - mówi dyrektor Wydziału Zdrowia, Polityki Społecznej i Organizacji Pozarządowych, Monika Michniewicz. - W tym roku bezpłatnie szczepimy dzieci urodzone w 2015 roku, w przyszłym rozpoczniemy szczepienia maluchów z rocznika 2016. Warunkiem jest ukończenie przez dziecko 24 miesięcy. Zachęcamy rodziców, aby skorzystali z możliwości i bezpłatnie zaszczepili swoje dziecko przeciwko pneumokokom.
R E K L A M A
banner
Szczepienia odbywają się w wybranych w konkursie placówkach. Dzieci z całego Olsztyna szczepione są w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej EDA-MED s.c. Ewa Podhorecka-Smółka, Alicja Hryniewicka, Dorota Terlik przy mieszczącym się przy ul. Wańkowicza 5. Rodzice z osiedli: Generałów, Jaroty, Nagórki, Pieczewo mogą zaszczepić swoje maluchy w NZOZ Pieczewo MED Anna Doliwa-Adamus, Aldona Pawłowska s.c. przy ul. Gębika, natomiast mieszkańcy osiedli: Podleśna, Wojska Polskiego, Zatorze, Zielona Górka powinni mogą udać się do NZOZ VITA Lekarska Spółka Partnerska Łojewska, Michałowska-Bartecka i Musiatowicz przy ul. Puszkina.

Bezpłatne szczepienia dzieci z rocznika 2015 będą realizowane do 20 grudnia 2017 r.
Komentarze [2]
~~jolka / 2017-11-25 18:39
Bandyctwo w białych rękawiczkach. Tfu Potem będzie płacz i lament
~zibi / 2017-11-16 13:41
Darmowa rtęć i aluminium ! Komu komu bo idę do domu.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl