Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-11-15 14:35 | Rozmiar tekstu: A A A

Zarząd województwa przyjął projekt budżetu na rok przyszły

Olsztyn24
Urząd Marszałkowski w Olsztynie
Podczas dzisiejszego (15.11) posiedzenia zarząd województwa warmińsko-mazurskiego przyjął uchwałę w sprawie projektu budżetu województwa na rok 2018. W budżecie na rok przyszły zaplanowano dochody na poziomie ok. 703,9 mln zł. Planowane wydatki to 796,3 mln zł, w tym wydatki bieżące 441,6 mln zł, wydatki majątkowe – 354,7 mln zł.

- Jest to budżet trudny z uwagi na zmniejszone, w stosunku do lat ubiegłych, dochody z CIT – mówi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. – Zabezpiecza on jednak wszystkie niezbędne wydatki, w tym potrzeby finansowe jednostek samorządu województwa.

Projekt budżetu zakłada zmniejszenie wydatków bieżących w stosunku do roku 2017 do poziomu 441,6 mln zł (w bieżącym roku planowane wykonanie to 454,1 mln zł). Konieczność redukcji wydatków wynika z założenia, że wielkość dochodów z CIT w 2018 r. nie będzie większa niż przewidywane ich wykonanie w roku bieżącym. Wydatki majątkowe, w kwocie ok. 355 mln zł, to blisko połowa wszystkich wydatków budżetu.
R E K L A M A
banner
Planowany deficyt budżetu, wynoszący 92,4 mln zł, będzie pokrywany kredytem w kwocie 62,4 mln zł oraz wolnymi środkami z lat wcześniejszych. Inwestycje i projekty realizowane wyłącznie ze środków własnych (w tym wkład własny do projektów unijnych), to ponad 77 mln zł. Oznacza to, że zaciągany kredyt finansujący deficyt, w całości przeznaczony jest na cele inwestycyjne. Zadłużenie samorządu województwa na koniec 2018 r. założono na poziomie 363 mln zł.

Uchwalenie budżetu samorządu województwa na 2018 rok, a także Wieloletniej Prognozy Finansowej Samorządu Województwa będzie przedmiotem obrad ostatniej w tym roku, grudniowej sesji Sejmiku Województwa.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl