Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-11-16 21:51 | Rozmiar tekstu: A A A

Tydzień Kina Niemieckiego trwa w Olsztynie

Olsztyn24
Projekcja filmu odbyła się w Muzeum Nowoczesności | Więcej zdjęć »
Od poniedziałku w Olsztynie trwa Tydzień Kina Niemieckiego zorganizowany przez Goethe-Institut, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu, Dom Norymberski i German Films oraz partnerów lokalnych: Fundację Borussia, Związek Stowarzyszeń Niemieckich Warmii i Mazur, Lektorat DAAD przy Katedrze Filologii Germańskiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie we współpracy z Kinem Studyjnym Awangarda 2 i Miejskim Ośrodkiem Kultury.

W ramach festiwalu odbywają się projekcje filmów w Awangardzie (codziennie o godzinie 20.00) i Bibliotece Uniwersyteckiej oraz warsztaty tematyczne prowadzone przez wolontariuszy Fundacji Borussia w olsztyńskich przedszkolach w dniach 14-17.11.

Wydarzeniem towarzyszącym przeglądowi była dzisiejsza (16.11) projekcja specjalna filmu z muzyką na żywo, która odbyła się w Muzeum Nowocześności. Do obrazu „Kobieta na księżycu” w reżyserii Fritza Langa, jednego z ostatnich filmów niemych w historii niemieckiego kina (przez wielu krytyków uważanego za jeden z pierwszych „poważnych” kinowych obrazów science-fiction) oprawę muzyczną zapewniło Parampampam Trio.
R E K L A M A
banner
Tydzień Kina Niemieckiego potrwa do najbliższej niedzieli (19.11). Program dostępny jest w zakładce „Co?Gdzie?Kiedy?”.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Gość 1 / 2017-11-17 16:54
A cóż to za "warsztaty tematyczne prowadzone przez wolontariuszy Fundacji Borussia w olsztyńskich przedszkolach" ??? Jakie warsztaty z kultury niemieckiej potrzebne są akurat przedszkolakom??? Co to za pomysł ???
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl