Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Robert Waraksa | 2017-10-23 20:04 | Rozmiar tekstu: A A A

W Olsztynku poznamy najlepszych młodzieżowych filmowców

Olsztyn24
MFF w Olsztynku (fot. archiw. organizatora)
Ponad 30 filmów oraz 15 spotów zgłoszono do tegorocznej edycji Młodzieżowego Festiwalu Filmowego „Moja przestrzeń”. Najlepsze produkcje poznamy podczas gali, która odbędzie się 26 października w Kinie Grunwald w Olsztynku.

W ramach tegorocznej edycji Festiwalu młodzież mogła zgłaszać filmy na dwa konkursy. Przedmiotem pierwszego z nich są krótkie filmy (do 10 minut), w dowolnej konwencji, inspirowane otaczającą rzeczywistością. Na drugi konkurs można było zgłaszać spoty społeczne (do 60 sekund) prezentujące zagrożenia przed jakimi stoi współczesny człowiek.

Najlepsze produkcje poznamy podczas Gali w Kinie „Grunwald” w Olsztynku 26 października, która będzie zwieńczeniem festiwalu. W programie m.in. prezentacja nagrodzonych i wyróżnionych filmów oraz wręczenie nagród i wyróżnień. Gościem specjalnym festiwalu będzie Andrzej Cichocki – reżyser m.in. filmu „Las cieni”, scenarzysta i operator filmowy. Zajmuje się również fotografią i muzyką. Andrzej Cichocki zaprezentuje podczas gali jeden ze swoich filmów oraz opowie o pracy przy jego realizacji.
R E K L A M A
banner
Młodzieżowy Festiwal Filmowy to już stały punkt w olsztyneckim kalendarzu imprez kulturalnych. Organizowany jest od 2013 roku. Ma charakter ogólnopolski i cieszy się dużym zainteresowaniem. Festiwal jest przestrzenią dla młodzieży do przedstawienia swojego otoczenia, osobistych doświadczeń i obserwacji za pomocą kamery czy nawet telefonu komórkowego.

Festiwal uzyskał dofinansowanie ze środków Starostwa Powiatowego w Olsztynie. Patronem Festiwalu jest Polski Instytut Sztuki Filmowej. Organizatorami Festiwalu są: Młodzieżowa Rada Miejska w Olsztynku, Miejski Dom Kultury w Olsztynku, Dyskusyjny Klub Filmowy Zamek w Olsztynku.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl