Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-11-18 19:49 | Rozmiar tekstu: A A A

Smaki Warmii, Mazur i Powiśla w olsztyńskim „Gastronomiku”

Olsztyn24
Laureaci konkursu na potrawę mięsną | Więcej zdjęć »
Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego zorganizował dzisiaj (18.11) kolejną, dwunastą już imprezę gastronomiczną z cyklu „Smaki Warmii, Mazur i Powiśla”. Gospodarzem imprezy po raz szósty był Zespół Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie, który dysponuje znakomitą bazą do przeprowadzania tego rodzaju imprez.

Ideą konkursu jest zebranie unikatowych, regionalnych przepisów kulinarnych z województwa warmińsko-mazurskiego oraz promowanie produktów specyficznych dla regionu. Dzisiejsza impreza miała też na celu promowanie działających w regionie szkół gastronomicznych, stąd pełny tytuł imprezy brzmiał: „Smaki Warmii, Mazur i Powiśla szansą na sukces”.  

W ramach imprezy rozegrano dwa konkursy: konkurs na najlepsze produkty i przetwory mięsne oraz konkurs na potrawy mięsne. W pierwszym konkursie producenci z regionu zgłosili 19 produktów i przetworów z mięsa króliczego, wieprzowiny, dziczyzny i gęsiny.
R E K L A M A
banner
Jurorzy najwyżej ocenili smarowisło zimowe z gęsi przygotowane przez Annę Łuczak. Drugie miejsce zajęła pieczona kiełbasa podrobowa przygotowana przez Teresą Wróblewską, a trzecie miejsce przypadło staropolskiej szynce pieczonej wykonanej przez Danutę Bondarenko.

Uczestnikami konkursu na potrawy mięsne byli uczniowie szkół gastronomiczno-spożywczych działających w województwie: Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie, Zespołu Szkół im. M. Rataja w Ełku, Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu i Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie. W konkursie wzięło udział 8 dwuosobowych zespołów: 3 drużyny ze szkoły w Szczytnie, po dwa zespoły z Olsztyna i Ełku oraz jeden zespół z Elbląga.

Wyniki konkursu na najlepszą potrawę mięsną przedstawiają się następująco:

1. miejsce: Ewelina Filipowicz i Izabela Kalwejt (Zespół Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie) za warmińskie policzki wieprzowe w kwasie chlebowym z modrą kapustą z porzeczkami,
2. miejsce: Katarzyna Sikorska i Klaudia Sokołowska (Zespół Szkół nr 6 w Ełku) za forszmak,
3. miejsce: Karolina Bielecka i Łukasz Lewandowski (Zespół Szkół nr 6 w Ełku) za swojską kiełbasę pieczoną w piwie serwowaną z ćwikłą z chrzanem.

Współorganizatorem konkursów obok samorządu województwa i ZSGS w Olsztynie była Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Smaki Warmii, Mazur i Powiśla szansą na sukces

18-11-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl