Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-11-19 17:42 | Rozmiar tekstu: A A A

Dom Gazety Olsztyńskiej zaprosił na „Niedzielę w Muzeum”

Olsztyn24
Niedziela w Muzeum | Więcej zdjęć »
Otwarcie w ubiegły piątek zmodernizowanej wystawy „Gazeta Olsztyńska" (1886-1939) dało muzealnikom z Muzeum Warmii i Mazur asumpt do zaproszenia dzisiaj (19.11) olsztynian do Domu Gazety Olsztyńskiej na kolejną Niedzielę w Muzeum. Wydarzenie dawało niepowtarzalną okazję wolnego wstępu na tę interesującą wystawę oraz udziału w warsztacie poświęconym ekspozycji, którego temat przewodni brzmiał „Ze starej gazety na mural”.

- W ramach tej Niedzieli w Muzeum będzie można przede wszystkim zwiedzić zmodernizowaną wystawę i wydrukować sobie pierwszą stronę pierwszego numeru Gazety Olsztyńskiej z 1886 roku - powiedziała nam Danuta Syrwid, starszy kustosz Domu Gazety Olsztyńskiej. - A w sali edukacyjnej proponujemy zajęcia warsztatowe. M.in. przygotowaliśmy taki wirtualny mural, którym można sterować ręcznie. Będziemy zachęcać dzieci, żeby dotykały tę interaktywną tablicę, na której będą pojawiały się hasła i ilustracje z Gazety Olsztyńskiej oraz ilustracje ze starych pocztówek. W ten sposób powstawać będzie wirtualny mural. Poszczególne slajdy prezentacji są tak pomyślane, żeby przybliżać uczestnikom zabawy historię Gazety Olsztyńskiej i Warmii.

Interaktywna tablica przystosowana była również do tworzenia muralu poprzez nanoszenie na nią napisów specjalnymi mazakami.
R E K L A M A
banner
W programie warsztatów było również tworzenie kolażu z fragmentów starych wydań Gazety Olsztyńskiej. Wycięte z przygotowanych przez muzealników kart napisy czy ilustracje można było naklejać na kartonowe plansze imitujące ceglany mur.

- Na kolażu stworzonym z wycinków ze starych wydań Gazety Olsztyńskiej będzie można tworzyć napisy stawiając pieczątki z literami i cyframi zastępującymi oryginalne czcionki afiszowe - powiedziała Danuta Syrwid. - W ten sposób będą powstawać kolejne wersje murali.

Uczestnicy warsztatu mogli też zobaczyć wyeksponowane w sali warsztatowej Domu Gazety Olsztyńskiej oryginalne, wykonane z drewna czcionki afiszowe, które dawniej wykorzystywane były przez olsztyńskich drukarzy.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~olsztyniak / 2017-11-20 08:45
Cztery osoby przyszły. Super!!!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl