Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
BE | 2017-11-21 21:27 | Rozmiar tekstu: A A A

Cztery medale olsztynian na Mistrzostwach Świata Kung-Fu

Olsztyn24
Beata Engel i Roman Lichacz na mistrzostwach w Chinach | Więcej zdjęć »
Dwójka instruktorów i zawodników z olsztyńskiej Szkoły Chińskich Sztuk Walki „SHAOLIN” Beata Engel i Roman Lichacz zdobyła 4 medale na rozegranych w dniach 7-11 listopada VII Mistrzostwach Świata Tradycyjnego Kung-Fu. Zawody odbyły się w Emeishan, w Chinach. Wzięło w nich udział ponad 4 tys. zawodników z 52 krajów.

Roman Lichacz zdobył dwa srebrne medale - jeden w konkurencji form ręcznych (Hua Chuan), a drugi konkurencji form z bronią różną (halabarda). Ponadto po raz kolejny udało mu się otrzymać najwyższą notę z całej polskiej reprezentacji.

Beata Engel zdobyła natomiast dwa brązowe medale - w konkurencji form ręcznych (również forma Hua Chuan) i w formach z bronią podwójną (sztylety).
R E K L A M A
banner
Olsztyniacy to od lat utytułowani zawodnicy i trenerzy Kung Fu/Wushu, którzy w swoim dorobku mają po kilkadziesiąt medali zdobytych na turniejach krajowych i międzynarodowych. Nie był to ich pierwszy wyjazd na MŚ. Roman Lichacz będąc na Mistrzostwach Świata w 2010 i 2012 roku zdobył 4 medale (złoto, 2 srebra i brąz), zaś Beata Engel startując w latach 2010, 2012 i 2014 wywalczyła 5 medali (2 srebrne i 3 brązowe). Obecne trofea będą cennym dodatkiem do ich kolekcji.

W sumie 10-osobowa ekipa z Polski wywalczyła 16 medali - 7 srebrnych i 9 brązowych.

Po zawodach nasza reprezentacja odwiedziła Konsulat Generalny RP w Chengdu, gdzie przeprowadziła pokaz oraz udzieliła wywiadu dziennikarzom.
Z D J Ę C I A
Komentarze [2]
~GosiaK / 2017-11-24 22:31
Jesteście wspaniali!!!
~Tomek Nałęcz / 2017-11-22 00:37
Roman, Beatka, gratuluję!!!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl