Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-11-22 13:34 | Rozmiar tekstu: A A A
Słowo o przyszłości. Dziedzictwo wyobraźni.

Kolejna edycja Pracowni Słów Ważnych w Planecie 11

Olsztyn24
Biblioteka Multimedialna Planeta 11
Jaka jest przyszłość człowieka? Czy zastąpią nas roboty? Jaką rzeczywistość zbudujemy dla przyszłych pokoleń? Jak zmienia się sztuka pod wpływem nowoczesnych technologii. W jaki sposób lęki i nadzieje, dotyczące przyszłych losów homo sapiens, eksponuje literatura? Czy żyjemy w czasach spełniających się wizji proroków science fiction?

Powyższe pytania staną się przedmiotem refleksji naukowców, pisarzy, dziennikarzy oraz artystów, którzy pojawią się w Planecie 11 podczas kolejnej edycji Pracowni Słów Ważnych. Goście, w oparciu o literacką fikcję i naukowe fakty, pochylą się nad wpływem technologii na kulturę oraz możliwymi scenariuszami przyszłości człowieka.

Oprócz dyskusji (m.in. o sztucznej inteligencji i literackich światach przyszłości) z udziałem specjalistów różnych dziedzin, nie zabraknie spotkań autorskich z wyjątkowymi gośćmi. O trzydziestu pięciu latach działalności czasopisma „Nowa Fantastyka” (i nie tylko) opowie jego wieloletni redaktor – Maciej Parowski. Z olsztyńską publicznością spotka się również Wojciech Orliński – dziennikarz, krytyk, pisarz, znawca twórczości Stanisława Lema, któremu poświęcił swoją najnowsza książkę, zatytułowaną „Lem. Życie nie z tej ziemi”.
R E K L A M A
banner
Wydarzenie dofinansowano ze środków samorządu Olsztyna

******

HARMONOGRAM WYDARZEŃ

Miejsce: Planeta 11 (al. Piłsudskiego 38)

23.11.2017 (czwartek):

» 11.00 – dyskusja „Przyszłości wyobrażone”, z udziałem Leszka Błaszkiewicza, Aleksandra Kuberskiego, Wojciecha Sedeńki. Prowadzenie: Krzysztof Dąbkowski, Łukasz Ślusarczyk. Podczas debaty uczniowie z Liceum Plastycznego wykonają obraz w oparciu o poruszane w dyskusji tematy.

» 17.00 – 35 lat „Nowej Fantastyki” okiem Macieja Parowskiego

24.11.2017 (piątek):

» 11.00 – Slavic Monsters - pokaz gry z udziałem twórców

» 17.30 – dyskusja „Sztuczna Inteligencja – rzeczywistość i wyobrażenia” (z udziałem ekspertów: Piotr Artiemjew, Jacek Sobota, Jacek Szubiakowski), prowadzenie: Piotr Przytuła

25.11.2017 (sobota):

» 17.00 – spotkanie autorskie z Wojciechem Orlińskim autorem książki „Lem. Życie nie z tej ziemi”. Prowadzenie: Piotr Przytuła

» 11.00-15.00 projekcje filmowe

Przez cały czas trwania Pracowni Słów Ważnych:

» wystawa okładek książek science fiction
» fotobudka

Ponadto w ramach Pracowni Słów Ważnych w Multicentrum przy ul. Limanowskiego 8 odbędą się zajęcia dla grup zorganizowanych pod hasłami „Programowanie Słowami” oraz „Muzyka przyszłości”.

Terminy zajęć:

» 23.11.2017 (czwartek) 09.00-14.00
» 24.11.2017 (piątek) 08.00-13.00

Na zajęcia obowiązują zapisy.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl