Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Kamil Iwańczyk | 2016-11-03 22:34 | Rozmiar tekstu: A A A

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do Pracowni Słów Ważnych

Olsztyn24
Wszystkie wydarzenia związane z Pracownią Słów Ważnych odbędą się w Planecie 11
Magia słowa jest niepodważalna – słowa kreują nasz świat oraz warunkują jego postrzeganie. Mają moc tworzenia i niszczenia. Budują wizerunek, definiują tożsamość oraz określają istotę człowieka, który za pomocą słów sprawuje kontrolę nad rzeczywistością, dominując nad pozostałymi mieszkańcami Ziemi.

Namysł nad mi(s)tyczną rolą słowa, jego miejscem w społeczeństwie i dyskursie publicznym, podejmiemy podczas kolejnej edycji Pracowni Słów Ważnych. W czasie serii spotkań, wykładów i warsztatów, które niemal przez cały listopad obywać się będą w Planecie 11, przedstawiciele świata kultury i nauki zastanowią się nad kondycją języka nie tylko w sztuce (literaturze, muzyce, filmie), ale także w mediach i polityce.

Pracownię Słów Ważnych otworzy debata „Słowo daję! Czyli język mediów od kuchni”, podczas której poruszone zostaną kwestie funkcjonowania słowa w prasie, radiu, telewizji i Internecie. Debatę poprowadzi Marek Jarmołowicz. Zapraszamy już 8 listopada na godzinę 11:00.
R E K L A M A
banner
Wśród wydarzeń wchodzących w skład Pracowni Słów Ważnych czeka na Was wiele interesujących wykładów. 10 listopada, znana już olsztyńskim czytelnikom psycholog, dr Elżbieta Zubrzycka, opowie o mowie ciała (godz. 13:00) i potężnym uczuciu, jakim jest złość (godz. 16:30). Jeśli natomiast bliska jest Wam twórczość Katarzyny Nosowskiej, teksty tej wybitnej artystki przeanalizuje dla Was Daria Bruszewska-Przytuła. Wykład pt. „Piosenka musi posiadać tekst” odbędzie się 14 listopada o godz. 17:00. Literackie konteksty twórczości Feliksa Nowowiejskiego przedstawi prof. Krzysztof Szatrawski. Zapraszamy do wysłuchania wykładu 15 listopada o godz. 17.15.

Chyba każdy z nas spotkał się z nienawiścią w Internecie. Wykład o poważnym problemie, jakim jest zjawisko hejtu wygłosi prof. Alina Naruszewicz-Duchlińska. Zapraszamy 16 listopada na godzinę 17:00. Przygotowaliśmy również coś dla fanów fantastyki. O tym, że „Słowa tną głębiej niż miecze” przekona Was pisarz i wykładowca, dr Jacek Sobota. Wykład odbędzie się 29 listopada o godz. 17:00

Pracownia Słów Ważnych to także inspirujące spotkania autorskie. 28 listopada o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie z Arunem Milcarzem – reporterem i podróżnikiem, autorem książki „Czad. W poszukiwaniu straconego”. Dwa dni później (30 listopada o godz. 17:00) w Planecie 11 pojawi się gość specjalny - Pablopavo – jeden z najciekawszych polskich muzyków i autorów tekstów.

Nie zabraknie również okazji do wzbogacenia swoich umiejętności. Osoby piszące, nie tylko do szuflady, zapraszamy na warsztaty poetyckie (prowadzący: prof. Zbigniew Chojnowski, 19 listopada, godz. 9:30) i redakcyjne (23 listopada godz. 11:00). Tych zaś, którym sztuki plastyczne nie są obce zachęcamy do udziału w warsztatach twórczych „Pokaż myśl” (tworzenie grafik na koszulkach bądź torbach, 24 listopada, godz. 16:00). Na warsztaty obowiązują zapisy – zgłoszenia chęci uczestnictwa prosimy wysyłać na adres: warsztaty@mbp.olsztyn.pl Ilość miejsc ograniczona.

Doznania literacko-muzyczne wzbogacą projekcje filmów wyróżniających się pod względem warstwy słownej. Na pokazy zapraszamy 8 i 22 listopada o godz. 19.15. Po każdym filmie przewidujemy dyskusję.

Przypominamy, że wszystkie wydarzenia związane z Pracownią Słów Ważnych odbędą się w Bibliotece Planeta 11 (przy al. Piłsudskiego 38)

Szczegółowy harmonogram Pracowni Słów Ważnych znajdziecie na stronie internetowej: www.mbp.olsztyn.pl

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl