Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
B-c | 2017-11-29 14:30 | Rozmiar tekstu: A A A

Kobułty mają szkołę im. Flagi Polski

Olsztyn24
Nadanie imienia i sztandaru Szkole Podstawowej w Kobułtach (fot. archiw. UM Biskupiec) | Więcej zdjęć »
Szkoła Podstawowa w Kobułtach w gminie Biskupiec zyskała imię i sztandar. 24 listopada odbyły się uroczystości związane z nadaniem placówce imienia.

Na wniosek Rady Pedagogicznej Szkoły, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego Szkoły, Rada Miejska w Biskupcu podjęła 12 września 2017 r. uchwałę w sprawie nadania imienia Flagi Polski Szkole Podstawowej w Kobułtach. Uchwała weszła w życie z dniem jej podjęcia, ale uroczystości nadania imienia i przekazania sztandaru odbyły się 24 listopada.

Wybór imienia poprzedziło głosowanie, w które w czerwcu była zaangażowana cała szkolna społeczność. Oprócz Flagi Polski patronami szkoły mogli zostać: Jan Paweł II, Adam Mickiewicz i Mikołaj Kopernik.
R E K L A M A
banner
Dyrektor szkoły Urszula Dziąba wraz z zastępcą burmistrza Biskupca Katarzyną Nowakowską, odsłoniły tablicę z nazwą szkoły. Podstawówka w Kobułtach otrzymała także tego dnia sztandar.

- Nadanie imienia szkole to moment szczególny. Podsumowuje pewien etap rozwoju placówki i pokazuje, jakie wartości są ważne dla szkolnej społeczności – napisał w liście adresowanym do dyrektor szkoły burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski. Urszula Dziąba mówiła natomiast, że to zaszczyt prowadzić placówkę pod takim godłem. Wszyscy zabierający głos w czasie uroczystości podkreślali, że miano Flagi Polski jest uniwersalne i jednoczące, pod którym bezdyskusyjnie może podpisać się każdy Polak.

Uroczystości nadania imienia szkole zwieńczyły występy artystyczne jej uczniów.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Kebiz / 2017-11-29 16:27
Wg mnie nazwa jest nonsensowna - kto to wymyślił ? A może imienia godła ?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl