Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
B-c | 2017-10-09 18:15 | Rozmiar tekstu: A A A

Wielka zabawa na Wielkim Teście wiedzy o Biskupcu

Olsztyn24
Wielki Test wiedzy o Biskupcu (fot. archiw. UG Biskupiec - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Jak nazywa się mieszkaniec Biskupca? Ile herbów widnieje na budynku Urzędu Miejskiego? Na jakim święcie burmistrz odszpuntował beczkę z piwem? – to przykłady pytań, z którymi w sobotę (7.10) mierzyli się uczestnicy Wielkiego Testu.

Biskupczanie – w różnym wieku – sprawdzili swoją wiedzę o rodzinnych stronach na „Wielkim Teście – co wiesz o Biskupcu” zorganizowanym w Centrum Kultury, Turystyki i Sportu z okazji 622 urodzin Biskupca. Na pytania, do których przygotowano cztery odpowiedzi, należało odpowiadać posługując się specjalnym elektronicznym pilotem. Dzięki temu na bieżąco można było śledzić poprawne odpowiedzi uczestników, jak i czas w jakim odpowiadali. Pytania było różnorodne – łatwiejsze o godz. 11, kiedy w konkursie walczyły reprezentacje szkół i ich uczniowie, nieco trudniejsze o godz. 17, kiedy na teście spotkały się osoby dorosłe i dwuosobowe drużyny z firm, instytucji, grup.

Nagrodę dla szkoły - 500 zł, które ufundowała posłanka Urszula Pasławska – wygrała reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Biskupcu. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 1 w Biskupcu, trzecie – Gimnazjum w Kobułtach. Główną nagrodę dla dorosłych – 1000 zł ufundowane przez burmistrza Biskupca Kamila Kozłowskiego – wygrał Piotr Nosek zdobywając 55 na 70 możliwych punktów.
R E K L A M A
banner
– Mój syn z SP 3 namówił mnie do wzięcia udziału w tej zabawie. Po swojej szkolnej turze stwierdził, że pytania są łatwe – komentował swój udział laureat.

W rozgrywkach drużynowych najlepiej poradziły sobie Biskupieckie Morsy, udzielając 56 prawidłowych odpowiedzi. Wyprzedziły tym samym pedagogów z Zespołu Szkół w Czerwonce i Szkoły Podstawowej nr 3 w Biskupcu. Czwarte miejsce przypadło w udziale Urzędowi Miejskiemu.

– To świetny wynik! Elegancki, bo zachowaliśmy się uprzejmie pozwalając zająć miejsce na podium innym, ale doskonale potwierdzający naszą znajomość tematu - mówiła z uśmiechem skarbnik Gminy Elżbieta Kaczmarczyk, reprezentująca Urząd Miejski.

– Pani Elu, byłoby lepiej gdybym słuchał pani podpowiedzi. Dwa, trzy razy miała pani rację, przepraszam – śmiał się jej kolega z drużyny, burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski.

Oprócz nich zespołowo wystąpili przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 2, Gimnazjum nr 1, Zespołu Szkół, Ochotniczej Straży Pożarnej, Ochotniczych Hufców Pracy, Zakładu Nieruchomości Lokalowych, BKS Tęcza, Domu Dziennego Pobytu Senior-WIGOR, Ludowych Zespołów Sportowych i miejskiego komisariatu policji.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl